X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gotham City to Nowy Jork

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 17:37
Miasto znane milionom ludzi na całym świecie nigdy nie istniało. Nie jest jednak całkowicie fikcyjne, bowiem ma swój odpowiednik w rzeczywistości. - Tak naprawdę to Nowy Jork - mówi Kamil Śmiałkowski, krytyk filmowy
Audio
  • Prawdziwa historia Gotham City, czyli jak powstawało fikcyjne miasto znane z Batmana - materiał Olgi Mickiewicz (Stacja Kultura/Czwórka)
Batman na tle ruin miasta Gotham
Batman na tle ruin miasta GothamFoto: Fragm. plakatu promującego film "Mroczny rycerz" (2008)

- Kiedy wymyślano Supermana i Batmana, stwierdzono, że każdy z nich będzie żył w jakimś fikcyjnym mieście - opowiada ekspert. - Dlatego ten pierwszy ma Metropolis, a drugi Gotham. Oba te miasta to tak naprawdę Nowy Jork, w dzień lub w nocy - wyjaśnia.

Czytaj także: Wybrzeża Saint Vincent - to tu kręcono "Piratów z Karaibów" <<<

Gotham i Nowy Jork mają wspólną historię. Oba zostały założone przez holenderskich osadników. Z czasem, gdy film o człowieku-nietoperzu zaczął święcić triumfy, nazwy te się przyjęły. - Gdy w Nowym Jorku działo się źle, mówiono na to miasto Gotham City - opowiada Śmiałkowski. - Dziś Gotham jest jednym z najpopularniejszych fikcyjnych miast na całym świecie.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Arnold Schwarzenegger - twardziel i jego wielkie samochody

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 21:21
- Są dwa pojazdy, z którymi związana jest postać Schwarzeneggera: samochód Hummer H1 i motocykl Harley-Davidson Fat Boy, którym aktor jeździł jako Terminator. Oba odpowiadają jego wizerunkowi. Są duże i silne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Przeszłość", "Riddick" i film o krojeniu hipsterów

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 11:50
Trzecia odsłona słynnej serii science fiction, nowy film twórcy oscarowego "Rozstania" oraz "Następny jesteś ty" to premierowe propozycje filmowe na nadchodzący weekend.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak oglądać, rozumieć i czuć filmy?

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 13:13
- Nie chcemy zastąpić książek filmami, ale pokazać, że film może być dla nich alternatywą i medium, które pozwoli nauczycielom łatwiej znaleźć wspólny język z uczniami - mówi Karol Kwiatkowski ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
rozwiń zwiń