Publiczny przyjaciel miś

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 09:00
- Chciałabym "odpomniczyć" miasto. Pokazać, że warto pamiętać o miłych chwilach - mówi Iza Rutkowska, autorka projektu "Patrzenie w gwiazdy z Przytulanką".
Audio
  • Iza Rutkowska opowiada o pomniku-przytulance (Stacja Kultura/ Czwórka).
Patrzenie w gwiazdy z Przytulanką
Patrzenie w gwiazdy z PrzytulankąFoto: materiały prasowe/ Fundacja Form i Kształtów

Przytulanka, którą wymyśliła Iza Rutkowska ma sześć metrów i waży dwieście kilogramów. To mobilny pomnik. Inny niż wszystkie, które znamy, a które omijamy obojętnie, chodząc ulicami miasta.

Z tym misiowym pomnikiem można pójść na spacer, przytulić się do niego, a 28 września, na Polu Mokotowskim w Warszawie, wspólnie oglądać gwiazdy. Bo według mamy misia, Izy, pomnik nie musi być z betonu i nie musi stać w jednym miejscu.

- Chciałabym, żeby osoby dorosłe, którym miś stanie na drodze, mogły wrócić do czasów  dzieciństwa, a przez jego skalę poczuły się małe i dostrzegły przestrzeń, która będzie się zza niego wyłaniała.

Gość "Stacji Kultura" nie chce zdradzić szczegółów akcji, ani powiedzieć, gdzie będzie można misia spotkać. - Nie musimy tego wszystkiego wiedzieć. Ale zawsze możemy napisać do Fundacji Form i Kształtów by zabrać misia w wybrane przez siebie miejsce - mówi Iza Rutkowska.

Zobacz jak powstawał miś:

jl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W dawnej dworcowej kasie biletowej

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2010 08:22
Jak młodzi ludzie przywrócili do życia popadający w ruinę budynek na dworcu kolejowym Warszawa-Powiśle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak inspirująca może być natura?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2012 10:15
Źródłem inspiracji dla wielu artystów jest natura. Jedni intuicyjnie się z nią zespalają, nie niszcząc jej porządku i dopasowując się do warunków, inni potrafią wyczarować najprawdziwsze plenery we wnętrzu galerii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolorowe miasto? "Warto zmieniać świat wokół siebie"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 13:30
Kraków, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław – to miasta, których mieszkańcy chcą zmian. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że "Polakom nic się nie chce", okazuje się, że wielu naszych rodaków, ma ochotę, by robić rzeczy wyjątkowe.
rozwiń zwiń