Premiery filmowe: "Grawitacja", "Chce się żyć". "Wieczni chłopcy"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 17:18
W ten weekend będziecie mogli wyruszyć w hollywoodzki kosmos, zobaczyć dobry polski film, albo obyczajową komedię.
Audio
Sandra Bullock i  George Clooney w filmie Alfonso Cuaróna pt. Grawitacja
Sandra Bullock i George Clooney w filmie Alfonso Cuaróna pt. GrawitacjaFoto: materiały prasowe/ Warner Bros

Grawitacja, reżyseria  Alfonso Cuarón
Dwójka astronautów - stary kosmiczny wilk i niedoświadczona pani doktor, przeprowadzają naprawę stacji kosmicznej. W trakcie wykonywanej operacji ich stacja zostaje zniszczona przez odłamek rosyjskiego satelity, co pozbawia ich kontaktu z bazą…
W "Grawitacji” kosmos jest pokazany tak, że każdy widz poczuje się tak, jakby przekroczył próg świadomości. Ten kosmos jest piękny, zimny i bezwzględny. Dlatego według Łukasza Muszyńskiego, krytyka filmowego z Filmweb.pl , każdy kinoman, który chce doświadczyć wielkich wrażeń, musi koniecznie wybrać się do kina. - Ten film trzeba zobaczyć na wielkim ekranie. Jak przedstawienie. Od czasów "Avatara" po raz pierwszy tak rewolucyjnie zastosowano technikę 3D i efekty specjalne - zachwala Łukasz Muszyński.

Chce się żyć, reżyseria Maciej Pieprzyca
"Chce się żyć" to historia uwięzionego w niepełnosprawnym ciele błyskotliwego chłopaka, który wciąż znajduje powody, żeby się nie poddać. To film o miłości i godności. Tryumfator festiwalu w Montrealu.
- Żałuję, że nie został wytypowany do Oscara, że nie został doceniony w Gdyni. Bo to film, który krzepi jak cukier, chociaż wcale słodki nie jest. Jest z Polski, a będzie zrozumiany na całym świecie - twierdzi Łukasz Muszyński.
Dawid Ogrodnik, aktor, którego znamy z filmu "Jestem Bogiem" doskonale pokazał dramat osoby niepełnosprawnej. Świetne aktorstwo to kolejny atut filmu Macieja Pieprzycy.
- Jeśli podobali wam się "Nietykalni" to musicie pójść do kina, na polski film, po którym nie macie ochoty walnąć głową w ścianę. "Chce się żyć" to opowieść pełna optymizmu. Niełatwego optymizmu. Najważniejszy jest hart ducha, który pozwala nam przetrwać życiowe zawieruchy - recenzuje gość "Stacji Kultura" .


Wieczni chłopcy , reżyseria  Anthony Marciano
"Wieczni chłopcy" to dwoje bohaterów - Tomas, który chciał pisać piosenki, ale kiedy poznał dziewczynę swoich marzeń, postanowił znaleźć ciepłą posadkę i zadbać o ich przyszłość. Oraz ojciec dziewczyny, który próbuje zniechęcić wybranka córki do zamążpójścia. Próbuje przekonać go, że stan kawalerski jest najlepszy i dlatego zabiera go na szaloną, kilkudniową imprezę…
- Ostatecznie ten film jest o tryumfie kobiet. Ponieważ mężczyźni wracają do domu z podkulonym ogonem, a fani obyczajowego kina, mają przed sobą historię, która ich rozbawi - mówi Łukasz Muszyński.

jl

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM KULTURA

Czytaj także

Filmowe światy Katarzyny Klimkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2013 15:20
- Miałam szczęście, dar od losu, że od początku wiedziałam, co chcę robić. A chciałam wymyślać światy i żyć nimi, jakby się było we śnie. Miałam potrzebę stwarzania innej rzeczywistości - opowiada reżyser, Katarzyna Klimkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie Stany Kina zobaczysz we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 14:00
Od 22 do 27 października Wrocław znów będzie filmową stolicą Polski za sprawą 4. edycji American Film Festival - przeglądu najciekawszych amerykańskich produkcji prezentowanych pod hasłem "Wszystkie Stany Kina".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złote Anioły Tofifest czekają

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 14:00
Ponad 100 filmów, nagrody specjalne dla Kazimierza Kutza, Małgorzaty Szumowskiej i Magdaleny Berus, unikatowe przeglądy kina Kolumbii, Syrii i Rumunii. To tylko niektóre z atrakcji w programie 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest.
rozwiń zwiń