Technoturyści w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2013 10:40
Co weekend młodzi ludzie z całej Europy imprezują na kilku kilometrach wzdłuż brzegu berlińskiej rzeki Szprewy. Przyglądał się im Tobias Rapp, a swoje spostrzeżenia opisał w książce "Zagubieni w dźwięku. Berlin techno i technoturyści".
Audio
  • Mariusz Łucyk opowiada o książce Tobiasa Rappa "Zagubieni w dźwięku. Berlin techno i technoturyści" (BE 4/Czwórka)
Fragment okładki książki Zagubieni w dźwięku. Berlin, techno i technoturyści
Fragment okładki książki "Zagubieni w dźwięku. Berlin, techno i technoturyści"Foto: mat.pras.

Książka Tobiasa Rappa nie jest przewodnikiem po berlińskich klubach. To opis zjawiska społecznego, które po upadku muru berlińskiego zupełnie nieoczekiwanie wywarło ogromny wpływ na rozwój stolicy Niemiec.

- Jak dotąd nie było na naszym rynku książki, która w ciekawy sposób opisywałaby fenomen kultury techno - mówi Mariusz Łucyk, reprezentujący Kultural Kolektiv, wydawcę książki. - Kiedy natknąłem się na niemieckie i angielskie wydania "Zagubionych w dźwięku", postanowiłem czym prędzej sprowadzić tę książkę do nas, żeby polski czytelnik mógł dowiedzieć się czegoś więcej o scenie techno w najlepszym wydaniu - dodaje.

Tobias Rapp w 1990 roku zamieszkał w Berlinie i od tamtej pory był aktywnym uczestnikiem tamtejszej sceny klubowej. Do 2009 roku pełnił funkcję redaktora muzycznego dziennika "Die Tageszeitung"; obecnie jest szefem działu kultury popularnej magazynu "Der Spiegel".

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Soniamiki z "dziwną muzyką" ruszyła na Berlin

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 19:40
5 lat temu Polska nie była gotowa na propozycję muzyczną Soniamiki, dlatego artystka wyjechała z nią do Niemiec. Dziś artystka dba, by być blisko swoich fanów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Set Hadriana na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2013 12:10
Za deckami stanął m. in. Hadrian - warszawski didżej związany z kolektywem Głębokie Pasmo. Projekt założony przez przyjaciół i pasjonatów dobrej muzyki rośnie w siłę. Posłuchaj jak zagrał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anja Kraft na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 15:11
Anja Kraft to młoda didżejka, która ucieka od trendów i utartych schematów, pokazując publiczności wyłącznie własną, oryginalną wizję muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń