Marc Romboy: trzeba dużo szukać, żeby mieć ciekawe sety

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 10:00
Jeden z najbardziej charakterystycznych producentów na scenie house i techno opowiedział w Czwórce o tym, co go obecnie najbardziej kręci w muzyce.
Audio

- Jeśli chodzi o brzmienie, to nic nie jest dla mnie nowe. Ale jest druga perspektywa, która jest o wiele bardziej ekscytująca: kompozycja, mixdown, a także detale - mówił w "DJ Paśmie" Marc Romboy . - Kupuję naprawdę dużo muzy, wiele mi się podoba, obecnie najbardziej renesans chicago house’u, rzeczy z takich wytórni jak Dancemania czy Trax, ta muzyka zawsze mnie fascynowała - opowiadał gość Łukasza Napory.

Brzmień zza wielkiej wody z pewnością nie zabraknie w sobotę, 17 marca, podczas występu Romboya w warszawskim klubie 1500m2.  Dla Romboya będzie to dopiero pierwszy występ w Polsce, co dziwi też samego DJ, gdyż na scenie obecny jest już od końca lat 90. i pozostaje w dobrych kontaktach z polskimi producentami. W jego wytwórni Systematic Recordings ukazała się epka rodzimego duetu Pol_On.

- Od czasu do czasu dostaję demówki z Polski. Pol_O poznałem przez remiks, który zrobili dla Spirit Catcher. To oni ich zarekomondowali. Dalej gram ich kawałki. Uważam, że Pol_O czeka świetna przyszłość i jeśli dalej będą działali tak, jak działają, to czeka ich przyszłość jak Catz n Dogz - opowidadał Romboy.

Więcej na temat muzycznych fascynacji niemieckiego producenta dowiesz się słuchając nagrania audycji.
 

Czytaj także

Marc Romboy & Sigma wystąpią w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 07:30
Już 17 marca klimaty tech house, techno, electro, drum & bass oraz dubstep będzie można poczuć w warszawskim klubie 1500m2.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vavamuffin na scenie Czwórki!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2014 19:00
Zapraszamy do obejrzenia koncertu i obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert L.U.C w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 19:00
Producent muzyczny, performer i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów zagrał w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń