X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Pieprzyca: w kinie przede wszystkim jestem widzem

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 14:45
- Festiwale mają to do siebie, że opierają się na autorskim programie. Także TOFIFEST - mówi Kafka Jaworska, dyrektor festiwalu. - Filmów w kinach jest naprawdę dużo. My pokazujemy te, według nas, najlepsze. Oceniają je widzowie oraz inni twórcy.
Audio
  • O 11. edycji TOFIFEST opowiada dyrektor festiwalu Kafka Jaworska (Czwórka/Stacja Kultura)
  • W kinie zapominam, że jestem reżyserem - rozmowa z Maciejem Pieprzycą (Czwórka/Stacja Kultura)
  • Poziom sekcji On Air ocenia jej juror, Marek Lechki (Czwórka/Stacja Kultura)
  • O wyjątkowości sekcji Lokalizacje opowiada jurorka Monika Kuczyniecka (Czwórka/Stacja Kultura)
Maciej Pieprzyca oraz Kasia Dydo i Kuba Kukla na festiwalu TOFIFEST w Toruniu
Maciej Pieprzyca oraz Kasia Dydo i Kuba Kukla na festiwalu TOFIFEST w ToruniuFoto: Patrycjusz Tomaszewski

"Niepokorność to kręgosłup ideologiczny Festiwalu, to odwaga pokazywania dorobku nieszablonowych twórców, wciąż niepoznanych kinematografii, zaskakującego łączenia w programie różnych esencji X Muzy. To właśnie magnetyzujący, twórczy niepokój powoduje, że jesteśmy niepowtarzalni" - deklarują twórcy TOFIFESTu. Nic więc dziwnego, że Kazimierz Kutz, nagrodzony w tym roku Złotym Aniołem za niepokorność twórczą, apelował ze sceny do twórców i do widzów: "Bądźcie wolni, bądźcie niepokorni!".

"Na castingu czuję się jak na targu niewolników " - wywiad z Małgorzatą Szumowską >>>

Tegoroczna, 11. edycja festiwalu, przyciągnęła wielkie nazwiska z Polski i ze świata. Wśród filmowców, którzy pojawili się w Toruniu, znaleźli się m. in.: Ulrich Seidl, Marian Crişan, Martin Šulík, Małgorzata Szumowska, Wojtek Smarzowski oraz Maciej Pieprzyca - juror sekcji Shortcut.

W tym roku, obok krótkich fabuł i animacji, w konkursie Shortcut oceniane są po raz pierwszy również dokumenty i eksperymenty. Krótkie formy filmowe to często pierwszy krok w karierze młodych talentów, kuźnia filmowych artystów, którzy bawiąc się pomysłami realizują małe wielkie dzieła. Jest to więc wielkie pasmo małych form, w ramach którego prezentowanych jest 25 najlepszych krótkich filmów z całego świata. - Różnorodność tej sekcji jest ogromna. Oglądamy tutaj zarówno animacje, jak i dokumenty i fabuły - mówi Pieprzyca. - Niestety nam, jurorom, nie ułatwia to sprawy, bo trudno porównywać ze sobą poszczególne produkcje, a nagrodę mamy tylko jedną.

Maciej Pieprzyca: "Chcę żyć przenosi emocje na widza - wywiad z reżyserem >>>

Rozmówca Kasi Dydo i Kuby Kukli przyznał, że jako juror woli oglądać filmy z publicznością, niż na zamkniętych pokazach. - Filmy generalnie robi się dla publiczności, dlatego reakcja ludzi jest ważna. Ale staram się kierować własnym gustem i kryteriami, przy czym nie przypominam sobie sytuacji, w której publiczność byłaby zachwycona jakimś obrazem, a jurorzy kompletnie go zignorowali.

A czego reżyser "Chcę się żyć" szuka w kinie?

- W kinie jestem przede wszystkim widzem, a nie reżyserem. W filmach szukam emocji - mówi Maciej Pieprzyca. - Chciałbym się wzruszyć, chciałbym się uśmiechnąć, chciałbym wreszcie, żeby film pozostawił we mnie jakąś głębszą refleksję. Nie nastawiam się na nic, nie kalkuluję. Czekam, aż coś mnie poruszy.

Festiwal TOFIFEST w Toruniu odbywa się pod patronatem Czwórki i potrwa do 27 października.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Katarzyna Zawadzka: nauczyłam się pokory

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 12:46
Na ekranach kin można ją zobaczyć w filmie "Chce się żyć". Grała również m.in. w obrazie "W imieniu diabła", za który otrzymała nagrodę za debiut aktorski na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. - To kwestia szczęścia w życiu - mówi Katarzyna Zawadzka w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Drygas: jako reżyser patrzę na świat uszami i widzę dużo więcej

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 08:00
Mistrz świata w polskim dokumencie, autor słuchowisk i reportaży przyznaje, że nie wyobraża sobie życia bez radia: - Dla mnie to nadal teatr wyobraźni, fascynujący świat wypełniony dźwiękową scenografią - deklaruje reżyser Maciej Drygas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Negral o fuzji niszy z mainstreamem

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 23:00
Posłuchaj dlaczego Adam Nergal Darski zagrał w filmie Juliusza Machulskiego "AmbaSSada" i jakie reakcje zbudził jego mundur?
rozwiń zwiń