UhUhBoo Project - gwiazda pewnych kręgów

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 15:17
- W utworach UhUhBoo Project słychać trochę rocka, ambientu, etno, obecna jest tradycyjna muzyka koreańska i koreański pop, a także elektronika i narracja - opowiada Anna Mamińska, o zespole, który udało jej się zaprosić do Polski na koncert w ramach Festiwalu Pięciu Smaków.
Audio
  • Anna Mamińska opowiada o koncercie UhUhBoo Project w TR Warszawa w ramach festiwalu Pięciu Smaków (Czwórka/Stacja Kultura)
UhUhBoo Project
UhUhBoo ProjectFoto: źr. www.piecsmakow.pl

UhUhBoo Project zagrają w Polsce już za kilka dni. Wystąpią na scenie TR Warszawa. Jednak sprowadzenie ich do Polski wcale nie było łatwe. Zaczęło się od tego, że Anna Mamińska obejrzała film "Nocny Połów".

- To film, który opowiada o rybaku, a od sceny pokazujacej zespół UhUhBoo Project rozpoczyna się ten obraz - mówi gość "Stacji Kultura". - Po tej projekcji zdecydowałam, że muszę ściągnąć tę grupę do nas.

Mimo dużej determinajci Anna Mamińska bardzo długo próbowała nawiazać kontakt z muzykami. Zespół nie ma strony internetowej, mimo że istnieje od 15 lat. Nie pomógł nawet wyjazd do Koreii i poszukiwania grupy na miejscu - nie było ich płyt, nikt ich nie znał. Po pewnym czasie udało się pozyskać informacje, że lider zespołu Baik Hyun-jin, jest artystą związanym z licznymi galeriami na całym świecie. W ten sposób udało się skontaktować z artystami i ściągnąć UhUhBoo do Polski.


- Scenicznie i muzycznie po tym zespole można spodziewać się wszystkiego - przyznaje Anna Mamińska. - Można powiedzieć, że UhUhBoo Project to kultowy towar koreański, bardzo znany jedynie w pewnych kręgach - performerów, artystów, filmowców, ludzi teatru.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka korea MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biffy Clyro: lubimy rozbierać nasze utwory

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 12:40
- Próba oraz relaks to najważniejsze punkty przedkoncertowego harmonogramu - wyznają członkowie grupy Biffy Clyro. - Rozciągamy się, rozgrzewamy, ćwiczymy głos, a potem wychodzimy na scenę i dajemy z siebie wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaba Kulka: wreszcie zatęskniłam za sceną

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 14:40
- Po okresie różnych kooperacji przyszła pora na coś mojego. Tak powstały "Wersje", krążek, który pokazuje jak przez ostatnie cztery lata przebiegała moja artystyczna ewolucja - mówi Gaba Kulka, gość "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Waglewski Fisz Emade: na nowej płycie spotykamy się z ciszą

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 09:40
- Z ojcem często wymieniamy się płytami i mamy też wspólnych idoli. Bob Dylan, Johnny Cash - to nasza płaszczyzna porozumienia - mówi Bartek Fisz Waglewski, współautor płyty "Matka, Syn, Bóg".
rozwiń zwiń