Fendery, Gibsony, Martiny. Zagraj na sprzęcie Davida Gilmoura

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 15:15
W czerwcu w domu aukcyjnym Christie's odbędzie się licytacja ponad 120 gitar z osobistej kolekcji muzyka Pink Floyd, Davida Gilmoura. - Na tych instrumentach powstały utwory, które zna cały świat - mówi Wojtek Wytrążek z magazynu "Gitarzysta".
Audio
  • O gitarowych perłach w kolekcji Davida Gilmoura (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: rahu/Pixabay.com

Czytaj także
barbara wrońska 1200.JPG
Barbara Wrońska: "Serce" to spontaniczny atak na piosenkę

Jak dotąd na tego typu aukcjach najwyższą cenę uzyskano za gitarę Ericka Claptona - 959 tysięcy dolarów  Najcenniejszym instrumentem w kolekcji Gilmoura jest natomiast historyczny "Black Strat". - Muzyk kupił tę gitarę w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. A instrument odegrał tak ważną rolę w historii, że napisano nawet o nim książkę - opowiada Wojtek Wytrążek z magazynu "Gitarzysta"

Na co zostaną przeznaczone pieniądze z licytacji? Jakie wydarzenie towarzyszyć będzie aukcji - o tym m.in. w materiale Damiana Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 27.02.2019

Godzina emisji: 10.16

kul

Czytaj także

Queen Symfonicznie. Nowe aranżacje dobrze znanych przebojów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 15:00
Niezwykłe koncerty łączące muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 7 lat zachwycają fanów legendarnej grupy. - Bardzo kocham ten repertuar. Kompozycje Queen były bogate i złożone. I zawsze miały piękne melodie - opowiada Ralph Kaminski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiedy muzycy piszą smutne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 09:00
Badania przeprowadzone przez jeden z amerykańskich portali dowodzą, że w 2018 roku powstało najwięcej smutnych piosenek od kilku dekad. Czy ten trend dotyczy też polskich artystów?
rozwiń zwiń