Kinga Michalska poleca książki na jesień. "Sadie" Courtney Summers

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 17:00
Kanadyjska pisarka Courtney Summers specjalizuje się w literaturze "young adult". Jej najnowsza książka "Sadie" została uznana za jedną z najpopularniejszych amerykańskich powieści 2018 roku.
Audio
  • Kinga Michalska poleca książki na jesień (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/KSYUHUS

"Sadie" "Sadie"

Książki Courtney Summers cieszą się ogromnym powodzeniem, nie tylko wśród krytyków i młodych czytelników, ale także wśród rodziców. - Ona porusza tematy, które są wspólne dla świata młodzieży i dla świata dorosłych. Jednocześnie zahacza o tematykę feministyczną i kreuje silne, niezależne bohaterki. To jest jej znak rozpoznawczy - tłumaczy Kinga Michalska.

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Bohaterka "Sadie" nie ma łatwego życia. Dorasta bez rodziców i wychowuje swoją siostrę Mattie. Kiedy ta ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, cały świat Sadie się rozpada. Po nieudanym dochodzeniu policyjnym jest zdeterminowana, aby znaleźć zabójcę i wymierzyć mu sprawiedliwość. - Sadie zaczyna samotną wędrówkę przez kolejne miasta i miasteczka, głównie Ameryki "B" - opowiada gość Czwórki. 

W tym samym czasie dziennikarz radiowy West McCray podsłuchuje historię Sadie na zapyziałej stacji benzynowej. Dziennikarz wkrótce zaczyna mieć obsesję na punkcie odnalezienia dziewczyny, która zaginęła w trakcie poszukiwań mordercy swojej siostry. Nagrywa podcast, w którym relacjonuje, jak podąża śladami Sadie, starając się odkryć jej losy i odnaleźć ją samą, zanim będzie za późno.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska (miłośniczka książek)

Data emisji: 19.11.2019

Godzina emisji: 11.10

kul/ac