Co słychać w świecie filmu? Polak w Sundance, król znów w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 17:20
Powołane ponad 40 lat temu przez Roberta Redforda święto kina niezależnego stało się jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie. Tu kariery zaczynali Quentin Tarantino, Steven Soderbergh i Darren Aronofsky. Na festiwalu w Sundance odbędzie się także premiera debiutanckiego filmu Jakuba Piątka, który już w styczniu powalczy w konkursie World Cinema Dramatic.
Bartosz Bielenia na planie filmu Prime Time
Bartosz Bielenia na planie filmu "Prime Time"Foto: Tomek Kaczor/Nest Film

W "Prime Time" przez 90 minut jesteśmy zamknięci w czterech ścianach z głównym bohaterem i zakładnikami. Ich izolacja jest tym bardziej odczuwalna w obecnych warunkach Jakub Piątek

Pokolenie "prime time"

"Prime Time" to uniwersalna historia o jednostce stłamszonej przez system, która rzuca w jego stronę ponadczasowe "oskarżam". - Akcja filmu rozgrywa się w 1990 roku, a w rolach głównych występują Bartosz Bielenia oraz Magdalena Popławska - opowiada krytyk Łukasz Muszyński. - W sylwestra młody mężczyzna dostaje się do studia telewizyjnego, bierze dwoje zakładników i żąda czasu antenowego podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć coś niezwykle ważnego, i dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko.  

Producentem filmu jest Watchout Studio, które na koncie ma realizację takich hitów jak "Bogowie", "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" oraz "Ukryta gra".

Posłuchaj
11:31 [CZWORKA]Stacja Kultura 18 grudzień 2020 muszynski.mp3 Co słychać w świecie filmu? Sprawdził to krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka) 

Książę powraca

"Książę w Nowym Jorku" podbił serca widzów na całym świecie i do dziś pozostaje jednym z popularniejszych filmów, w których zagrał Eddie Murphy. Po 32 latach od premiery książę Akeem i jego przyjaciel Semmi z Zamundy znów odwiedzili Nowy Jork. - Pierwotnie film miał trafić na ekrany film na święta, ale już wiadomo, że będzie pokazywany w sieci, na jednej z platform streamingowych, niestety dopiero w marcu 2021 roku - mówi gość Czwórki. - Właśnie zaprezentowano pierwsze oficjalne zdjęcia z planu i fani powinni być zadowoleni - widać, że wrócili niemal wszyscy członkowie oryginalnej obsady - łącznie z Garcelle Beauvais.

Reżyserem filmu "Książę w Nowym Jorku 2" jest Craig Brewer, który ma na koncie m.in. nową wersję "Footlose", a który wcześniej z Eddym Murphym zrobił film "Dolomite is my name".

Książę w Nowym Jorku (1988) | Szczęśliwe zakończenie / MovieJam

Głośna historia pewnej taśmy

Aktorka Pamela Anderson i perkusista Tommy Lee pobrali się w 1995 roku po czterech dniach znajomości. A o ich związku zrobiło się głośno za sprawą wykradzionej sekstaśmy. - Teraz ich historię przypomni platforma Hulu. W serialu główne role zagrają Lily James i Sebastain Stan, w roli złodzieja owej taśmy wystąpi Seth Rogen, a całość wyreżyseruje Craig Gillespie, twórca bardzo dobrego filmu "Ja, Tonya" o amerykańskiej łyżwiarce Tony Harding. To daje nadzieję na ciekawą produkcję - podsumowuje Muszyński.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (Filmweb.pl)

Data emisji: 18.12.2020

Godzina emisji: 10.15

kul