Paula Roma: marzę o wydaniu nowej płyty i zaśpiewaniu z Adele

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2023 14:30
Paula Roma w ostatnim czasie zaserwowała nam garść świeżych singli. To dziewczyna, która żyje marzeniami i krok po kroku realizuje je. Teraz marzy o wydaniu nowej płyty, na końcu swojej listy ma wspólne śpiewanie z Adele. 
Paula Roma wydała nowy singiel Mruga mi serce
Paula Roma wydała nowy singiel "Mruga mi serce"Foto: Kamil Jasieński/Czwórka
  • Paula Roma to jedna z najciekawszych postaci młodej polskiej sceny muzycznej.
  • Zadebiutowała w 2022 roku albumem "Cholerne pragnienie". Po nim przyszedł udany koncertowy sezon. 
  • Artystka nie zwalnia tempa i publikuje kolejne numery - "Śmiało" i "Mruga mi serce", czy najnowszy "Pooddychaj mała".
  • Paula Roma cały czas realizuje kolejne marzenia. 
  • Premiera jej nowego albumu zaplanowana jest na 9 lutego 2024. 

Najnowszy singiel Pauli Romy to "Pooddychaj mała", choć wielu wydaje się, że dopiero zaprezentowała światu "Mruga mi serce". Artystka pędzi i zaskakuje nowymi piosenkami, choć sama przyznaje, że wydaje jej się, że wydaje za wolno. 

Debiutancka płyta Pauli Romy nosi tytuł "Cholerne pragnienie" miała premierę pod koniec ubiegłego roku, jednak artystka nie zwalnia tempa. Ostatni czas był też dla niej mocno koncertowy i festiwalowy. 

Dobry sezon Pauli Romy

- Czułam, że się dzieje, że gram festiwale, piosenki na żywo, że ludzie je śpiewają - mówi Paula Roma. - Przed debiutancką płytą nagrałam epkę, ale po jej wydaniu zagrałam tylko dwa promujące koncerty. Po płycie wszystko ruszyło. Miałam okazję wystąpić na wielu znakomitych festiwalach. Wracałam do domu rozpakowywałam bagaże i pakowałam na nowo. Jechałam busem dalej i dalej. Ten sezon był bardzo dobry. 

Jednym z festiwali, na których mogliśmy zobaczyć artystkę było Męskie Granie. W Szczecinie to jej koncert otworzył ten cykliczny festiwal. - Czułam tę presję. Bolała mnie głowa, było nerwowo. Na szczęście obyło się bez turbulencji - wszystko się udało. Czułam brzemię, że to musi wypaść dobrze, bo to mój pierwszy duży koncert, moje otwarcie - podkreśla. - Było na tym występie sporo ludzi, choć była to dość wczesna piątkowa godzina. Ten koncert zapisał się w mojej historii. 

Przyszedł też czas na drugi koncert w ramach festiwalu Męskie Granie. Paula Roma wystąpiła też we Wrocławiu. - Tam zaśpiewałam już w wyjątkowym stanie, źle się czułam, nie wiedziałam co mi wolno. Postanowiłam to wyłączyć, musiałam dać jak najlepszy koncert. We Wrocławiu było wspaniale - przyznaje.


Posłuchaj
21:31 czwórka stacja kultura 15.11.2023 paula roma 10.15.mp3 Paula Roma opowiada o swojej muzyce, marzeniach i życiu (Stacja Kultura/Czwórka)

  

Kończąc występ artystka spotyka się ze swoim zespołem. To pierwsze osoby, którym dziękuje za występ. - To oni niosą mnie na tej scenie. Bez nich nie jestem w stanie tego przeżyć, wytworzyć tego wzlotu muzycznego - mówi Paula Roma. - Mam duży zespół, bo cztery osoby. Nie używamy dużo elektroniki, w tym roku zrezygnowaliśmy też z komputera. 

PAULA ROMA - Pooddychaj mała [Official Music Video]/PAULA ROMA

Marzenia Pauli Romy

W życiu Pauli Romy wiele się dzieje. Artystka podkreśla jednak, że teraz doskonale wie, gdzie jest i w którym kierunku zmierza. 

- Ciągle się zmieniamy, mamy nowe role. Ja jestem teraz w bardzo dobrym miejscu: będę mamą, wydaję nową płytę, robię to co kocham, jestem szczeliwa - wyznaje. - Większość moich marzeń się spełnia, trudno mi teraz narzekać, ale oczywiście ciągle chce więcej. Po wydaniu płyty to trochę ucichło, nie jest już takie wiercące. 

Wcale nie znaczy to, że Paula Roma z czegoś rezygnuje, w jej garnuszku marzeń wciąż pojawiają się kolejne. - Jak zrealizuję jeden cel czy marzenie, to rysuję w głowie następne, bo to jest fajna droga, która cięgle cię gdzieś wznosi - podkreśla. - Teraz moim celem jest nowa płyta. Takie małe kroczki się liczą. Jednak na liście marzeń mam też to, żeby zaśpiewać z Adele. Ono jest chyba największym, zostawiam je na koniec. Gdy kupię bilet na jej koncert pójdę tam z transparentem "I want to sing with you". 

PAULA ROMA - Mruga mi serce [Official Music Video]/PAULA ROMA

Paula Roma cały czas poszukuje inspiracji. Zafascynowana jest polską i brytyjską sceną muzyczną. W swojej głowie szuka też pięknych fraz, by tworzyć nowe teksty. 

- Te frazy przypływają same. Nie ma na to zasady, sposoby - zdradza. - Gdy piszę, to myślę sobie, czy to nie jest powiedziane zbyt wprost, albo zbyt poetycko. Mam w sobie poetyckość i romantyzm. Dużo czytam poezji i chyba to we mnie zostaje. 

Najnowszy album Pauli Romy wyjdzie 9 lutego 2024 roku i będzie nosił tytuł "Ta, co płonie z miłości".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paula Roma

Data emisji: 15.11.2023

Godzina emisji: 10.15

pj/ans

Czytaj także

Sabina. Na albumie "Blumental" swoje miejsce ma "Disneyland"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2023 11:29
"Disneyland" to najnowszy singiel Sabiny, który zapowiada płytę "Blumental", która powstała z osobistych przeżyć artystki, wspomnień i strat. Sabina zdradza, że to album o baśniach czytanych jej przez dziadka i strachach kryjących się pod łóżkiem w zielonym domku pod numerem 10.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alicja Janosz robi taką muzykę, do której ciągnie ją serducho

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2023 17:40
Alicję Janosz poznaliśmy wiele lat temu za sprawą telewizyjnego muzycznego show. Od tamtej pory stale tworzy. W czerwcu wydała album "I tak Cię kocham", a teraz, zupełnie inny stylistycznie, singiel "ToNieMy". 
rozwiń zwiń