Jackson występował w jego koszulkach

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 12:30
Rafał Wechterowicz kiedyś był nauczycielem w gimnazjum, od 8 lat projektuje koszule, także dla gwiazd światowego formatu.
Audio
  • Polscy artyści opowiadają o projektach dla Michaela Jacksona, Lady Gagi czy Behemota (Czwórka/Poranek OnLine)
Kadr z teledysku do piosenki Thriller
Kadr z teledysku do piosenki "Thriller"Foto: youtube.com

Nie jest tajemnicą, że Polska ma wielu utalentowanych artystów. Kilka lat temu dołączył do nich Rafał Wechterowicz, z wykształcenie filolog polski, dziś znany jako twórca koszulek dla Michaela Jacksona, Slayera czy Lady Gagi.
- To wszystko zaczęło się przez przypadek. Uczyłem w gimnazjum w Poznaniu i w pewnym momencie zacząłem projektować wzory na koszulki dla zespołu znajomych muzyków. Te koszulki zaczęły sie podobać. Oprócz znajomych zaczęli je kupować inni, pojawili się klienci z zagranicy, Europy, USA - opowiada Rafał Wechterowicz. - Potem udało mi się nawiązać kontakt z bardzo dużą firmą, która zajmuje się współpracą z wieloma artystami.
Dziś rysownik najczęściej kontaktuje się z menadżerami gwiazd. Jednak, jak wspomina w Czwórce, w przypadku Michaela Jacksona potrzebna była zorganizowana prezentacja dla piosenkarza. - On sam osobiście oglądał wzory i je zatwierdzał - mówi Wechterowicz.

Prace Rafała to najczęściej mroczne grafiki, w których królują czaszki, ale i od tej reguły są wyjątki. Tworząc projekt dla Lady Gagi musiał użyć jej zdjęcia. Zdradza, że mimo że fotografia była idealnie odwzorowana artystka kilka razy prosiła by "wychudzić" jej ręce.
Wyzwanie związane z trasą koncertową zespołu Behemot po Stanach Zjednoczonych, podjęła Viola Orzechowska z Inżynierii Designu. Artystka stworzyła maski będące odlewami twarzy członków zespołu, które mogli wykorzystywać podczas show. Praca była o tyle trudna, bo muzycy zażyczyli sobie by maski były lekkie i odwzorowujące ich twarze. Jednak współpracę z zespołem Behemot artystka wspomina z uśmiechem.
(pj/kul)

Czytaj także

Zachód odkrył Sorry Boys zanim wydali płytę

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 17:48
Reprezentowali Polskę na Global Battle of the Bands; dziś mówią, że to stara historia, wydają kolejny album. Jaka będzie najnowsza płyta Sorry Boys, zapowiada utwór "The Sun".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Za co kochamy lata 90.? Za muzykę, "Psy" oraz kiwi i banany

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 16:20
Malibu z mlekiem i lodem, meksykańska tortilla, do tego "Młode wilki" oraz pierwsze hip-hopowe wersy - lata 90. miały swój niezaprzeczalny urok, który ostatnio znów zaczyna na nas działać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brudna, koncertowa płyta i zasłużony urlop Marii Peszek

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 11:00
Maria Peszek zdecydowała, że na pół roku robi przerwę w występach. Dobrą wiadomością jest jednak to, że tydzień temu ukazała się jej koncertowa płyta "Jezus is alive". To ukłon w stronę fanów, a także wynik wielkiej potrzeby artystki oraz jej muzyków.
rozwiń zwiń