Zachód odkrył Sorry Boys zanim wydali płytę

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 17:48
Reprezentowali Polskę na Global Battle of the Bands; dziś mówią, że to stara historia, wydają kolejny album. Jaka będzie najnowsza płyta Sorry Boys, zapowiada utwór "The Sun".
Audio
  • Bela i Tomek z Sorry Boys opowiadają o muzyce i stylu zespołu (Ex Magazine/Czwórka)
Sorry Boys w Czwórce
Sorry Boys w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Ula Kaczyńska przebiera nogami, czekając na ich najnowszy krążek, który ma mieć swoją premierę już w październiku. Zespół Sorry Boys ostatnio dużo czasu spędza w studiu - robią wszystko by płyta ukazała się wcześniej. Jak sami przyznają, Marek Dziedzic - producent - wydobywa z nich to, czego sami by nie byli w stanie osiągnąć.

Sorry Boys zostali dostrzeżeni przez przedstawicieli zagranicznej sceny muzycznej jeszcze przed swoim debiutanckim albumem. - W Polsce przeprowadzono eliminacje Global Battle of the Bands. Startowały w nich 33 kraje. Eliminacje odbył się w Gdyni. My byliśmy polskim reprezentantem na tym festiwalu - mówi Tomek Dąbrowski. - To uskrzydlenie dla naszej twórczości, choć płytę wydaliśmy dopiero 2 lata później - dodaje.
Wokalistką zespołu jest Bela Komoszyńska, która przyznaje, że muzykę odkryła dość późno. - Nie uczyłam się śpiewać. Jestem amatorem. Zaczęłam dosyć późno, bo w wieku 16 lat. Wtedy założyłam mój pierwszy zespół - mówi na antenie Czwórki. - Poszukiwałam możliwości ekspresji artystycznej. Tańczyłam, rysowałam i śpiewałam. Muzyka była najsilniejszym bodźcem - dodaje.
Cały zespół, mimo że na pokładzie mają tylko jedną panią, dużą wagę przywiązuje do wyglądu scenicznego. - Moda wchodzi na scenę muzyczną. Nasz strój to też ukłon w stronę publiczności - mówi Tomasz Dąbrowski. - Ze stroju czerpie się też jakąś energię - dodaje wokalistka. - Ubiór na scenie ma mi pomóc. Koncert jest ceremonią, a strój pomaga mi poczuć odmienność sytuacji - wyjaśnia.
Ostatnio można zauważyć wzmożoną współpracę pomiędzy trówcami młodej polskiej mody oraz młodej polskiej muzyki. W teledysku Sorry Boys znajdziemy wiele kreacji polskich projektantów. Zespół wystąpił też na jednym z pokazów Macieja Zienia.

Zobacz koncert Sorry Boys w Czwórce.

W najbliższych dniach Sorry Boys zagrają na Open'erze. Pierwszy koncert można będzie usłyszeć 3 lipca - występ powitalny w pobliżu dworca w Gdyni. 4 lipca zespół wystąpi na scenie w miasteczku festiwalowym o 19.00.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda MUZYKA

Czytaj także

Fonovel pracuje nad nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 17:56
Debiutancki album łódzkiej grupy niedawno ujrzał światło dzienne, a tymczasem muzycy mają już połowę materiału na kolejny krążek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki powrót Bass Theory

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 11:31
Stwierdziliśmy, że to jest dobry moment, żeby znowu zrobić coś razem – mówili o powrocie Bass Theory Paweł Strzelecki i Maciej Pietras z Mental Group.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraftwerk w kokonie tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 13:04
Kraftwerk to bardzo tajemnicza grupa muzyczna - trudno przeprowadzić z nimi wywiad. Okazuje się, że mimo to można napisać ich biografię, a wszystko dzięki mrówczej pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zostać "Dobrym MC"?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 09:20
- Wakacje to dobry czas na rozwijanie swoich pasji więc dla pasjonatów hip-hopu postanowiliśmy zorganizować specjalne warsztaty - tłumaczy Jakuza i opowiada o szczegółach inicjatywy "Dobry MC".
rozwiń zwiń