Idealny dzień w pracy? "Gdy wyeliminujemy chaos"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 08:00
- Choć wielu ludziom wydaje się, że dobrze w pracy jest wtedy, gdy nie ma nic do roboty, to nieprawda - mówi w Czwórce Miłosz Brzeziński, psycholog i trener osobisty. - Warto mieć dużo ciekawych zadań do wykonania, podejmować wyzwania. Trzeba jednak podejść do nich metodycznie.
Audio
  • Miłosz Brzeziński o tym, co zrobić, by każdy dzień w pracy był dobry (Czwórka/Poranek OnLine)
Idealny dzień w pracy
Idealny dzień w pracyFoto: Glow Images/East News

Wielu Polaków przyznaje w różnych badaniach opinii publicznej, że z utęsknieniem czeka na emeryturę, by móc podczas wolnych dni wylegiwać się na plaży, albo spędzać dnie, pieląc przydomowy ogródek. Okazuje się, że nasze wyobrażenia o tym okresie życia są błędne. - Na emeryturze mniej jest relacji społecznych, mniej mamy znaczących zadań. To powoduje stany depresyjne - ostrzega ekspert. - Dlatego dobrze jest mieć w życiu dużo pracy. Ważne jednak, by "nie przedobrzyć". Zawsze trzeba umieć znaleźć złoty środek.

Glow
Glow Images/East News

Natomiast zapracowani powinni pamiętać, że poprawią jakość swojej pracy i sprawią, że zacznie im ona sprawiać więcej przyjemności, jeśli wyeliminują z niej chaos.

- Jeśli wszystko jest poukładane, a my robimy jedną rzecz na raz, nasz organizm dobrze to znosi - tłumaczy Brzeziński. - Jeśli więc powinniśmy odpowiedzieć na maile, róbmy tylko to przez jakiś czas. Potem możemy przejść do kolejnego zadania.

Warto też pamiętać, że czynności, wymagające naszej kreatywności, dobrze jest wykonywać rano. Rzeczy, przy których nie musimy być skoncentrowani, można zostawić na popołudnie.

Czytaj więcej: wywiady z Miłoszem Brzezińskim <<<

Słuchacze Czwórki jednak inaczej wyobrażają sobie swój idealny dzień pracy. - Sobota. I dostaję kasę za to, że siedzę w domu - mówi jeden z nich w naszej sondzie. - Ewentualnie pracuję z domu i też dostaję za to pieniądze. Słuchaczka zaś marzy o tym, by po prostu przed pracą móc się wyspać. - Żebym nie musiała się spieszyć - mówi. - I żebym miała święty spokój.

Miłosz
Miłosz Brzeziński w Czwórce/fot. W.Kusiński

Nad czym powinni popracować ci, którzy chwilowo nie mogą zmienić swojej dotychczasowej pracy na tę "wymarzoną"? Przede wszystkim wyspać się, radzi gość "Poranka OnLine" . - Sen jest bardzo ważny, choć na razie Polacy są w takim momencie historii, że uważają go za przereklamowany. A to błąd - mówi Brzeziński. - Badania potwierdzają, że jeśli jesteśmy wyspani, dzień jest lepszy, wszystko wygląda inaczej.

(kd/kul)

Czytaj także

Pokochaj swoje ciało, poczujesz się jak gwiazda!

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 07:00
Film trwa zaledwie minutę i ma przekonać kobiety do diametralnej zmiany wizji własnego ciała. Czy kampania "Shhhhut Down The Fat Talk" pomoże kobietom, które przywiązują nadmierną uwagę do swojej wagi?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Kaluga: śmierć można "ugłaskać"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 12:00
Agnieszka Kaluga obiecała umierającej córeczce, że "sobie poradzi". Teraz, jako wolontariuszka w hospicjum, od czterech lat pomaga innym. Chorym i ich rodzinom. Odnalazła swoje miejsce na ziemi, choć życie przecina się tam ze śmiercią. Robi proste rzeczy: parzy herbatę, czasem trzyma za rękę, a gdy trzeba - znika.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miłosz Brzeziński: autoprezentacja jest kluczem do sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 10:30
Jak dobrze się prezentować w rozmowach z innymi ludźmi, czego unikać i czy można się tego w ogóle nauczyć? Trener personalny Miłosz Brzeziński jak zawsze wspomógł słuchaczy Czwórki garścią dobrych rad.
rozwiń zwiń