Kosmici istnieją? Hermaszewski: każda załoga w kosmosie widzi "coś"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 12:00
W czwartkowym "Poranku OnLine" sprawdzaliśmy, czy rzeczywiście kosmici istnieją, a jeśli tak, to dlaczego upodobali sobie właśnie nasz kraj? Okazuje się, że kontakt z nimi miało już wielu znanych z pierwszych stron gazet Polaków, a także niektórzy słuchacze Czwórki.
Audio
  • Mirosław Hermaszewski o tym, co dostrzec można w przestrzeni kosmicznej (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Detektyw Rutkowski o ludziach atakowanych przez kosmitów, a także dziennikarze Czwórki o sposobach na to, jak chronić się przed atakiem kosmitów (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Kręgi w zbożu w Polsce. Kosmici odwiedzają nasz kraj? Relacje słuchaczy Czwórki (Czwórka/Poranek OnLine)
  • Relacja z kosmodromu pod podwarszawskim Piasecznem. Rozmowa z kosmonautą, przebywającym na rakiecie kosmicznej "Marian 2" (Czwórka/Poranek OnLine)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

- Każda załoga w przestrzeni pozaziemskiej z reguły zauważa coś ciekawego - przyznał w rozmowie z Czwórką pierwszy w historii Polak, który odbył lot w kosmos, Mirosław Hermaszewski. - W takich sytuacjach mówi się do kolegi: "spójrz w tym kierunku". Kiedy spojrzałem, ujrzałem cztery jasne punkty, niczym migające reflektory. Niebawem jednak rozpoczął się wschód słońca, wróciliśmy więc do wykonywania rutynowych czynności.

Czytaj także: Wszyscy lecą w kosmos. Lady Gaga też <<<

Gdy Mirosław Hermaszewski wraz z kolegami spojrzał w przestrzeń kosmiczną ponownie, punktów - jak wspomina - było już siedem. - Widzieliśmy, że te obiekty, jakby oblatywały naszą stację dookoła - mówi astronauta.

Prowadzący audycję Michał Migała i Mariusz Infulecki rozmawiali także z detektywem Krzysztofem Rutkowskim, który - choć sam kosmitów nie spotkał - słyszał już wiele relacji osób, które takie "spotkania" przeżyły. Albo przynajmniej tak sądzą… - Są ludzie ścigani przez kosmitów, są także tacy, którzy śpią w azbestowych gankach na głowie. Takich też poznałem - opowiada Rutkowski i dodaje, że coraz częściej zdarza mu się rozmawiać z klientami, którzy obawiają się, że kosmici ich podsłuchują, albo "namierzają" przy pomocy supernowoczesnych technologii.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań audycji "Poranek OnLine", w których także relacje słuchaczy Czwórki i rozmowa z kosmonautami rakiety kosmicznej "Marian 2".

(kd/ac)

Czytaj także

Wycieczki w kosmos - nie tylko dla najbogatszych?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 12:00
Temat podróży kosmicznych znany jest od kilku lat. Jednak w tym roku w końcu ma się odbyć pierwszy turystyczny lot w kosmos, a jego koszt wyniesie 800 tys. zł od osoby. - Za rok, albo kilka lat najprawdopodobniej będzie taniej - przekonuje Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już najmłodsi umieją programować

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 12:00
"Mistrzowie Kodowania" to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. - Do tej pory byliśmy w szkołach podstawowych i uczyliśmy tego najmłodszych. Teraz wejdziemy do gimnazjów - mówi koordynatorka projektu Iwona Brzózka-Złotnicka.
rozwiń zwiń