Polskie Radio
Section05
informatyka

"STOP dla hejtu w internecie". Debata w Pałacu Prezydenckim

Internet ułatwia życie, jest źródłem wiedzy, narzędziem pracy, ale ma też ciemniejszą stronę – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Małżonka prezydenta wzięła udział w debacie "STOP dla hejtu w internecie", która odbyła się w Pałacu Prezydenckim. To kolejne spotkanie z cyklu "Eksperci pytają młodych". W Polskim Radiu 24 o zjawisku, jakim jest agresja słowna w sieci, mówił dr Krzysztof Krejtz z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  internet Agata Kornhauser-Duda bezpieczeństwo w sieci informatyka komputery

"Korzystanie z technologii powinno dziać się samo"

Misją IC Solutions jest to, by korzystanie z komputera stało się niezauważalne. Start-up stworzył m.in. IC Pen - innowacyjny system digitalizacji danych, który umożliwia utrwalenie w formie elektronicznej tekstu pisanego. Firma prezentowała swoje rozwiązania na tegorocznych targach przemysłowych Hannover Messe. O idei i projektach IC Solutions mówił w audycji Ludzie Gospodarki prezes firmy, Rafał Witkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie start-up informatyka

Bezpieczeństwo w sieci. Internet realną przestrzenią

Media często w tonie sensacji informują o cyberstalkingu, hakerach czy sieci TOR. Nie zawsze jednak wyjaśniają, jak radzić sobie z cyfrowymi zagrożeniami. Tę lukę wypełnili goście 24 Poziomu – Magazynu Nowych Technologii Julia Chmielecka, autorka książki "Internet złych rzeczy" i Andrzej Kozłowski z serwisu Cyberdefence24.
Zobacz więcej na temat:  komputery nowe technologie informatyka bezpieczeństwo w intenecie bezpieczeństwo w sieci internet