Tani, markowy, z klasą

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 08:00
Cena nadal odgrywa decydującą rolę przy zakupie auta. Polscy nabywcy coraz częściej zwracają jednak uwagę na wyposażenie - mówi ekspert.
Audio
Tani, markowy, z klasą
Foto: Glow Images/East News

Panie największą uwagę zwracają na kolor, panowie na pojemność silnika – żartuje sprzedawca aut Maciej Malinowski. W "Poranku" Czwórki zdradzał, jakimi względami Polacy kierują się przy zakupie samochodu.

Gość Kasi Dydo przyznaje, że w praktyce najważniejszą rolę odgrywa cena. To właśnie zasobność portfela istotnie ogranicza pole manewru osobom pragnącym mieć własne "cztery kółka". – Tak było, jest i będzie – stwierdza Maciej Malinowski.

Cena to jednak nie wszystko. Istotną rolę odgrywa marka. Jeśli w przeszłości jeździliśmy autem określonej marki i byliśmy z niego zadowoleni, bądź jeśli samochody danego producenta cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników, jesteśmy skłonni zainwestować w zakup. Złe doświadczenia własne bądź negatywne opinie innych kierowców potrafią natomiast skutecznie wybić nam z głowy zakup samochodu danej marki.

Maciej Malinowski przyznaje, że nabywcy aut coraz większą wagę przywiązują do wyposażenia. – Ludzie zaczynają pochodzić do kupna auta w sposób praktyczny. Chcą mieć taki samochód, który spełnia ich oczekiwania, jest skrojony na miarę ich potrzeb i zapewnia komfort jazdy – wyjaśnia.

Więcej w rozmowie Kasi Dydo i Macieja Malinowskiego. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap/ŁSz

 

Maciej
Maciej Malinowski w studiu Czwórki (fot. Wojciech Kusiński)
Zobacz więcej na temat: POLSKA Kasia Dydo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kierowco, nie daj się zimie!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2010 11:40
Zimowy płyn do spryskiwaczy, wizyty w myjni, zimowe opony i oswajanie się z poślizgami: oto warunki przetrwania na drogach zimą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciepłe nie znaczy bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 17:23
Gruba kurtka, futerkowa czapka, wełniane rękawiczki czy buty na obcasie – m. in. te części zimowej garderoby mogą istotnie zmniejszyć bezpieczeństwo kierowcy – podkreśla Katarzyna Frendl z portalu motocaiana.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motoryzacyjny wypas

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2010 11:32
Otwieranie auta kartą zbliżeniową, czujniki wykrywające zmęczenie kierowcy czy też system automatycznego parkowania – o rozwiązaniach ułatwiających życie kierowcom mówiła w Czwórce Katarzyna Frendl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katalog grzechów polskich kierowców

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2011 16:52
Wyprzedzanie na trzeciego, jazda po pijaku i brawura – to, zdaniem dziennikarki motoryzacyjnej Katarzyny Frendl, typowe grzechy polskich kierowców.
rozwiń zwiń