Polskie Radio
Section05
parkingi

Warszawa: Rafał Trzaskowski rezygnuje z kluczowej obietnicy

Ratusz rezygnuje z pomysłu parkingów podziemnych na pl. Bankowym i pl. Konstytucji - wynika z odpowiedzi na interpelację warszawskiego radnego Sebastiana Kalety (PiS). Miasto tłumaczy decyzję mniejszym niż zakładano zainteresowaniem potencjalnych inwestorów. Utworzenie parkingów podziemnych w kilku lokalizacjach było jednym z postulatów Rafała Trzaskowskiego w kampanii wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski Sebastian Kaleta parkingi Platforma Obywatelska

Patryk Jaki: odsłupkuję Warszawę

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy deklaruje prowadzenie racjonalnej polityki dotyczącej parkingów w stolicy. Patryk Jaki zapowiedział w trakcie konferencji przy jednej z warszawskich ulic, że jeśli zostanie prezydentem miasta stołecznego, to zlikwiduje niepotrzebne słupki wzdłuż wielu ulicznych miejsc parkingowych.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Patryk Jaki Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica POLSKA wybory samorządowe 2018 parkingi parking samochody

Droższe miejsca postojowe. Podwyżki są spore

Rok 2018 przyniósł znaczny wzrost cen nieruchomości, który odbił się też na cenach miejsc postojowych. Te w skali roku podskoczyły o blisko 15 procent, a od początku boomu w roku 2013 - o blisko jedną trzecią. Dziś średnio za miejsce postojowe w Warszawie trzeba zapłacić prawie 33 tysiące złotych, w Krakowie blisko 32 tysiące, a w Gdańsku i we Wrocławiu około 27. Trochę taniej jest w Poznaniu i Łodzi, gdzie za miejsce postojowe średnio zapłacimy około 25 tysięcy złotych.
Zobacz więcej na temat:  parkingi

Ograniczenia ruchu samochodów w centrach miast pomogą w walce ze smogiem

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, która daje samorządom możliwość pobierania opłat od kierowców wjeżdżających do śródmieścia. Takie rozwiązania mają pomóc w walce ze smogiem. O nowych regulacjach mówili w Polskim Radia 24 Marcel Klinowski (prezes Fundacji projektów Obywatelskich) i Adrian Furgalski (wiceprezes Zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 smog parkingi

Parkingi przesiadkowe. Walka ze smogiem w Krakowie

Blisko 30 parkingów P+R dla ok. 4300 pojazdów - to plan miasta Krakowa dotyczący stworzenia tzw. parkingów przesiadkowych. Parkingi mają powstać przy pętlach tramwajowych i przystankach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej i zachęcić jak największą liczbę mieszkańców do zmiany samochodów na komunikację zbiorową. Pomysł parkingów P+R jest jednym z elementów walki z zanieczyszczonym powietrzem w tym mieście. Gościem Magazynu Samorządowego był Łukasz Szewczyk z Urzędu Miasta Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  Kraków komunikacja miejska parkingi ekologia smog