Mężczyźni też zaczną walczyć o swoje prawa?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 08:00
Najczęściej w mediach to kobiety walczą o prawa swoje, dzieci, lesbijek, młodych matek, itd. Okazuje się, że niektórzy faceci mają dosyć i chcą przejąć ster. Czy szykuje się kolejny ruch społeczny, tym razem… męski?
Audio
  • Mężczyźni będą walczyć o swoje prawa? (Czwórka)

Nawet, jeśli dyskusja dotyczy urlopów tacierzyńskich, na sali z reguły więcej jest kobiet niż mężczyzn. - Nie potrafię wskazać ani jednego tematu, w którym w dyskusję bardziej angażowaliby się mężczyźni niż kobiety - mówi Rafał Załęcki z Instytutu Spraw Publicznych. - Oczywiście oni także się wypowiadają na różne tematy, ale proporcje są odwrócone. Tak, jak kobiet w polityce jest zaledwie 25-30 procent, tak mężczyzn w debacie społecznej jest niewielu. Zdaniem eksperta wynika to z faktu, że kobiety mają większą potrzebę współdziałania niż mężczyźni. - Oni problemy wolą rozwiązywać na własną rękę - mówi Załęcki.

Z myślą o mężczyznach i obronie ich praw powstała więc nowa Fundacja Masculinum. Organizacja będzie zajmowała się tym, co dotyczy płci męskiej, np. wychowaniem dzieci. - To kobiety wychowują mężczyzn, w domu, przedszkolu, szkołach - mówi jeden z przedstawicieli fundacji. - Potem chłopiec wypuszczony w świat spotyka kobietę, która mu mówi, że jest za mało męski, za mało sprawczy. Ale kto miał go tego nauczyć? Dlatego chcemy tworzyć platformę, która będzie pokazywac, że bycie facetem jest wartością.

Dowiedz się więcej o prawach  mężczyzn, Fundacji Masculinum, słuchając nagrania materiału reporterskiego Martyny Ogonek Z "Poranka OnLine".

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka prawo psychologia
Czytaj także

Powiedz mi, czego słuchasz, a powiem ci, jaki jesteś

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 10:00
Czy to, czego słuchamy, świadczy o nas? Podobno tak. Okazuje się, że fani jazzu mają szerokie horyzonty, fani popu są konwencjonalni, a opery - kreatywni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 12:41
Nawiązywanie kontaktu i przełamywanie lodów w biznesie, albo sferze prywatnej to wbrew pozorom gra, którą, jeśli znasz jej zasady, bardzo łatwo jest wygrać. Trzeba pamiętać o kilku prostych zasadach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Złości Cię, kiedy on...", czyli co nas irytuje w innych?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 14:00
Pewnemu mieszkańcowi Stanów Zjednoczonych grozi aż 30 dni więzienia i 500 dolarów grzywny za… zbyt głośny śmiech. Na mężczyznę doniósł zirytowany sąsiad.
rozwiń zwiń