Robert Lewandowski: była radość, były też łzy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 10:39
Po meczu reprezentacji Polski z Mołdawią, który zakończył się wynikiem 1:1, Robert Lewandowski wrócił do Polski, by spotkać się z gimnazjalistami, którzy marzą o piłkarskiej karierze.
Audio
  • Robert Lewandowski opowiada o początkach swojej kariery i upodobaniach muzycznych - wywiad Bartka Wasilewskiego (Poranek OnLine/Czwórka)
Robert Lewandowski i Igor Armas podczas meczu Polska-Mołdawia
Robert Lewandowski i Igor Armas podczas meczu Polska-MołdawiaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Robert Lewandowski jest ambasadorem turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup, jako gimnazjalista sam dwukrotnie brał w nim udział.
Na te rozgrywki do Krakowa przyjeżdżają młodzi piłkarze z całego kraju. Walczą o nagrodę, jaką jest wyjazd do Turynu i spotkanie z piłkarzami Juventusu.
- Pamiętam, że wielkie emocje towarzyszyły mi podczas uczestnictwa w turnieju Coca-Cola Cup. Była radość, były też łzy - wspomina swój udział w rozgrywkach Robert Lewandowski. - Podczas takiego turnieju można się pokazać, zrobić dobry trening, stać się lepszym piłkarzem. Jest to sprawdzenie się na tle rówieśników - dodaje. 
Polski zawodnik radzi gimnazjalistom by się przykładali i robili jak najwięcej ćwiczeń z piłką, bo to najważniejszy element piłkarskiego rzemiosła.
Bartek Wasilewski rozmawiając z Robertem Lewandowskim dowiedział się, że siła tego piłkarza rodzi się również ze specjalnie skomponowanej diety.

Podczas rozmowy piłkarz unika odpowiedzi na pytanie o jego najbliższe losy. Wciąż nie wiadomo czy atakujący zostanie w Borussii Dortmund czy może przejdzie do Bayernu Monachium. Chętnie za to odpowiada na pytania dotyczące jego upodobań muzycznych - posłuchaj załączonego materiału z "Poranka OnLine".

(pj)

Czytaj także

Robert Lewandowski piłkarzem sezonu w Bundeslidze

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 21:20
Napastnik Borussii Dortmund Robert Lewandowski został piłkarzem sezonu w Niemczech w internetowym plebiscycie na oficjalnej stronie Bundesligi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lewandowski o transferze: dajcie mi tydzień, dwa...

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 16:31
Napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski poinformował w Krakowie, że w ciągu tygodnia lub dwóch wypowie się w sprawie swojej przyszłości. Piłkarz podzielił się również swoją opinią na temat selekcjonera Waldemara Fornalika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Lewandowski nie zagra w Bayernie! "To ostateczna decyzja"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 07:00
Menedżer Roberta Lewandowskiego kilkanaście dni temu poinformował o transferze piłkarza do Monachium. Okazuję się jednak, że władze Borussii Dortmund mają inne plany odnośnie przyszłości swojego napastnika.
rozwiń zwiń