Salsa to nie tylko taniec - to styl życia

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 15:07
– Ludzie, którzy tańczą salsę to cała społeczność. Ten taniec to sposób na spędzanie czasu, rozrywkę inną niż masowa – mówi Anna Chagowska, założycielka szkoły Salsa Libre.
Audio
  • Świat salsy – taniec, pasja, ludzie. Rozmowa z Anną Chagowską ze szkoły Salsa Libre (Poranek OnLine/Czwórka)
Salsa to nie tylko taniec - to styl życia
Foto: Glow Images/East News

Podobno człowieka, który tańczy salsę, poznać można na ulicy na pierwszy rzut oka. – Taki człowiek będzie ubrany na kolorowo, a kobiety najprawdopodobniej będą strojem podkreślać atuty sylwetki – mówi Chagowska w Czwórce. – Taka jest zresztą kultura latynoska, tam wszystko nosi się blisko ciała. Poza tym ludzie ci będą z pewnością uśmiechnięci, bo salsa uczy otwartości, pozytywnych relacji.

Salsę można tańczyć nie tylko solo, warto spróbować w parze. – I to jest świetne w tym tańcu. Można przyjść na kurs nawet samemu, by już na miejscu znaleźć sobie partnera – mówi Chagowska. – Mnóstwo ludzi tak robi.

A dla wszystkich miłośników tego tańca 4-7 lipca 2013 roku w Warszawie odbędzie się Summer Salsa Festival. – Zawsze organizowaliśmy sporo imprez w zimie, a w lecie wszyscy rozjeżdżali się na wakacje. Pomyśleliśmy więc, że w tym roku zorganizujemy coś latem. W nowym formacie, na świeżym powietrzu – opowiada Chagowska. – Chcemy, żeby było najbardziej karaibsko, jak się da.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA zabawa

Czytaj także

Fismoll: chcę stworzyć muzykę, którą można odbierać wszystkimi zmysłami

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 15:00
Niedawno usłyszał, że urodził się w Reykjaviku, choć nigdy tam nie był. Swoją pierwszą, dość melancholijną płytę wydał w czerwcu. O skandynawskich korzeniach (ale nie krwi), muzyce i wzruszenaich Fismoll opowiadał w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gavlyn: wiara w siebie pozwala mi zdobywać świat

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 14:00
Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych raperek na świecie. 4 lipca zagra swój pierwszy koncert w Polsce, a w Czwórce opowiadała o tym, co ją kręci w muzyce i jak wyglądają jej występy na żywo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fonovel: na "Różowym albumie" eksponujemy syntezatory

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 14:00
Śpiewający perkusista i przy okazji frontman zespołu - rzadko się zdarza by jeden muzyk łączył wszystkie te funkcje. W tym gronie znajdują się Phil Collins, Ringo Starr oraz... Radek Bolewski z grupy Fonovel. Pod koniec maja ukazał się najnowszy krążek zespołu.
rozwiń zwiń