Wybierz się z dzieckiem w bajkową podróż po świecie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 12:30
Znana piosenkarka i kompozytorka Justyna Steczkowska oraz pedagog i autorka wielu bajek Anna Kaszubska stworzyły dla dzieciaków zabawną i ciepłą opowieść o muzyce świata i o tym jak obudzić Leona.
Audio
  • Justyna Steczkowska i Anna Kaszubska zapraszają w bajkową podróż po świecie (Poranek OnLine/Czwórka)
Anna Kaszubska i Justyna Dżbik rozmawiają o książce Muzyka świata czyli jak obudzić Leona
Anna Kaszubska i Justyna Dżbik rozmawiają o książce "Muzyka świata czyli jak obudzić Leona"Foto: Wojciech Kusiński

"Muzyka świata czyli jak obudzić Leona" zabiera czytelnika w podróż na wszystkie kontynenty i przedstawia tamtejszych mieszkańców, muzykę, legendy, instrumenty, a nawet smaki i kolory.

 - W pewnym sensie książka jest kontynuacją "Bajkowej mozaiki", czyli zbioru bajek, które zostały napisane przez obcokrajowców mieszkających w Polsce. Wśród autorów znaleźli się wówczas Weronika Marczuk, Conrado Moreno i Michał Piróg - mówi Anna Kaszubska. - "Muzyka świata" też jest podróżą, do której przyczynkiem staje się mały chłopiec. Leon śpi jak suseł i za nic nie można go obudzić.

Wtedy to jego babcia wpada na pomysł, żeby z całego świata ściągnąć instrumenty, które pomogłyby dobudzić jej wnuka. Z pomocą przychodzi jej sąsiadka, która ma piękny głos i gra na skrzypcach - tak jak Justyna Steczkowska.

 - Rzeczywiście, podobieństwo nie jest przypadkowe. Powiem więcej, było jak najbardziej zamierzone - przyznaje gość "Poranka OnLine". - Ponieważ chciałam napisać książkę o muzyce szukałam kogoś, kto by się na tym znał i kto razem ze mną stworzyłby tę opowieść. Zwróciłam się z prośbą o pomoc do Justyny i to właśnie ona stała się moim i czytelników przewodnikiem po świecie dźwięków i instrumentów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak za pomocą drewnianej łyżki do mieszania powideł zbliżyć do siebie ludzi, kraje i kontynenty, by mogli cieszyć się jedną melodią i tęczą kolorowych motyli na tle nieba - koniecznie sięgnij po tę książkę i przeczytaj ją razem z dzieciakiem albo młodszym rodzeństwem. "Muzyka świata czyli jak obudzić Leona" ukazała się w maju i jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

kul

Czytaj także

Wojciechowska i dzieciaki świata

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 08:00
Martyna Wojciechowska do tej pory pisała książki głównie dla dorosłych. Niedawno jednak wydała dwie książki dla dzieci, czyli "Dzieciaki świata" i "Zwierzaki świata". - Dzieciom trzeba pokazywać prawdziwe życie, a nie karmić je lukrowanymi, bajkowymi, historyjkami - mówi podróżniczka.
rozwiń zwiń