VanMarkoviec - polska ekomoda podbija świat

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 10:00
W wakacyjnym cyklu "Polska Wizytówka" prezentujemy Polaków, którym udało się zrobić coś oryginalnego za granicą. Do tego grona należy projektantka Kasia Markowska, która w Holandii stworzyła ekomarkę VanMarkoviec.
Audio
  • Rozmowa z Kasią Markowską, założycielka marki VanMarkoviec (Poranek OnLine/Czwórka)
Kampania reklamowa marki VanMarkoviec
Kampania reklamowa marki VanMarkoviecFoto: mat. promocyjne

Kasia Markowska jest absolwentką łódzkiej ASP. Od prawie 10 lat projektuje modę i jeździ po świecie. - Język mody jest bardzo kosmopolityczny - mówi projektantka. - Wystarczy, że mam ze sobą maszynę do szycia i w każdym miejscu na ziemi czuję się jak w domu.

Flagowy projekt Markowskiej powstał w Holandii. Pomysł, żeby stworzyć własną ekomarkę narodził się w trakcie podróży do Chin, z których rozmówczyni Martyny Ogonek przywiozła bagaż niemiłych doświadczeń związanych z tamtejszym przemysłem odzieżowym. Tak powstał VanMarkoviec - nowoczesna marka odzieżowa, która dba nie tylko o wygląd ubrań, ale także o prawa człowieka i Ziemi.

Obecnie Kasia Markowska mieszka w Indonezji. Tam, na jednej z wyższych uczelni, prowadzi wykłady z projektowania.

- Stwierdziłam, że teraz tak naprawdę jest czas, żeby podzielić się z innymi wiedzą, którą zdobyłam - tłumaczy właścicielka ekomarki. - Indonezja to kraj, który dynamicznie się rozwija i ma coraz większy wpływ na przemysł odzieżowy. Przeniesienie na ten grunt dobrych wzorców i zadbanie o wzrost samoświadomości u młodych ludzi, którzy za chwilę wejdą do modowego biznesu jest niezwykle istotne. Wydaje mi się, że podjęcie takiej decyzji było moim obowiązkiem.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Justyna Dżbik moda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Flanerzy rozmawiają z miastem

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 13:30
Przyspieszenie tempa życia prowokuje opór i potrzebę powolnego smakowania miasta, czyli flanerowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety w pracy plotkują, mężczyźni chcą zbawiać świat

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 09:46
- Żaden inny gatunek nie jest tak elastyczny mentalnie jak człowiek, dlatego szanse na to, że uda nam się dojść do porozumienia z kolegami z pracy są duże - twierdzi Miłosz Brzeziński i radzi jak rozwiązywać konflikty w firmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znaczek pocztowy dyktuje trendy w modzie

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 14:10
Ci, który brali udział w pokazie wiosenno-letniej kolekcji młodej, zdolnej projektantki Mary Karantzou przez chwilę mogli odnieść wrażenie, że znajdują się na poczcie. Sukienki, topy, spódnice i spodnie pokryte były nadrukami znaczków pocztowch z motywami: roślinnym, zwierzęcym i folkowym.
rozwiń zwiń