Pustki: jak wakacje to tylko nad wodą

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 09:00
Jeden z najciekawszych reprezentantów sceny alternatywnej w Polsce pierwsze próby grał w komórce. A gdzie spędzał wakacje? O letnie wspomnienia zapytaliśmy członków zespołu Pustki.
Audio
  • Wakacyjny test Osobowości: Pustki (Poranek OnLine/Czwórka)
Nowy album zespołu Pustki ukaże się jesienią 2013 roku
Nowy album zespołu Pustki ukaże się jesienią 2013 rokuFoto: mat. prasowe

Grupa Pustki powstała w lecie 1999 roku, w Ożarowie pod Warszawą.

- Lato w mieście? Jestem na tak - mówi Radek Łukasiewicz. - 10 lat temu zamieszkałem w Warszawie i wtedy zacząłem doceniać urok wakacyjnych wieczorów w stolicy.

Dla perkusisty Pustek lato kojarzy się z Mazurami: - Od dzieciństwa rodzice zabierali mnie nad jeziora - wspomina Grzegorz Śluz. - Jeśli zaś chodzi o samodzielność to wystarczyło, że oddaliłem się z podwórza mojej babci i już byłem samodzielny.

A wakacyjne przeboje? Tutaj muzycy są zgodni, że latem króluje disco polo: - Słychać je w autach, sklepikach, smażalniach ryb - wymienia Śluz. A Łukasiewicz dodaje: - Największym hitem była chyba piosenka "Jesteś szalona". Pamiętam, że dudniła w każdym radiu.

Obecnie Pustki pracują nad nową płytą i zapowiadają nowe podejście do brzmienia oraz bardziej oszczędny charakter utworów. Premiera albumy odbędzie się najprawdopodobniej w październiku.

kul

Czytaj także

Ten Typ Mes: nigdy nie zakochałem sie podczas wakacji

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 14:08
W "Czwórkowym Test Osobowości" Ten Typ Mes, jeden z najlepszych polskich raperów przyznał m.in., że… nie lubi podróżować, a jeśli już wyjeżdża, nie rusza się dalej niż na Mazury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Billy Corgan: reaktywując The Smashing Pumpkins byłem bardzo naiwny

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 11:00
The Smashing Pumpkins - legenda amerykańskiej alternatywy zagrała na OFF Festivalu, a lider formacji, Billy Corgan zdradził nam dlaczego nie ceni portalu Pitchfork ani współczesnej sceny "indie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test osobowości Meli Koteluk

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 13:40
Prześwietlimy Melę Koteluk i sprawdzimy jakie zespoły szykują płyty na jesień. A to dopiero początek atrakcji, które zaplanowaliśmy na piątkowy poranek w Czwórce.
rozwiń zwiń