Polskie Radio
Section05
test

[TEST] Jak w praktyce działają systemy bezpieczeństwa autopilota Tesli?

Jazda autonomiczna to przyszłość motoryzacji. Niektóre marki nieśmiało wprowadzają tę technologię w swoich samochodach. Czy jest bezpieczna? To kwestia dyskusyjna.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne samochody autonomiczne tesla test Stany Zjednoczone

Nie taki straszny, jak go malują – o czym musisz pamiętać, by zdać egzamin na prawo jazdy?

Kilkutygodniowy kurs, egzamin wewnętrzny, teoretyczny i w końcu nadchodzi on - praktyczny egzamin na prawo jazdy. Dla wielu jest to powód do ogromnego stresu - wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy ośrodek egzaminacyjny, by zauważyć, że odsetek osób uzyskujących negatywny wynik, jest bardzo duży. O czym pamiętać podczas egzaminu na prawo jazdy?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy prawo prawo jazdy test uprawnienia POLSKA społeczeństwo drogi STYL ŻYCIA bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Sztuka latania. Jak zostać pilotem wojskowym?

Wojskowe studia lotnicze wielu z nas kojarzą się z Lotniczą Akademią Wojskową w Dęblinie. To tam kształci się między innymi kandydatów na zawodowych pilotów i zawodowych żołnierzy na potrzeby Polskich Sił Zbrojnych. Sprawdzamy, jakie warunki trzeba spełnić, żeby się dostać do Akademii, i jak wygląda w niej nauka.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Weronika Puszkar samolot szkolnictwo wyższe studia wojsko test edukacja lotnictwo Dęblin

Testowanie przez zderzanie

W minionym roku Euro NCAP (Europejski Program Oceny Nowych Samochodów) przetestował 33 nowe pojazdy, z których 22 osiągnęło najwyższą ocenę pięciu gwiazdek. Czym są testy zderzeniowe, kto się nimi zajmuje i jak bada się samochody?
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja test bezpieczeństwo samochody kierowca drogi Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio samochód kierowcy bezpieczeństwo na drodze nowinki technologiczne crash test test zderzeniowy zdrowie ŚWIAT wypadek

Darmowe testy na koronawirusa w aptekach. "To dobry pomysł"

W najbliższy czwartek pierwsze apteki rozpoczną testowanie w kierunku SARS-CoV-2. Testy antygenowe mają być bezpłatne i będzie mógł je wykonać każdy zainteresowany bez jakiegokolwiek skierowania. – Testowanie na obecność koronawirusa jest szeroko propagowane w wielu krajach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie choroba Karolina Rożej koronawirus Koronawirus w Polsce test Lublin

"Trzeba działać, ale pracodawcy nie mogą wyręczać w tym państwa". Kujawski o tzw. ustawie Hoca

- Pomysł ustawy, w której pracodawcy mogliby testować pracowników, to przenoszenie odpowiedzialności państwa za pandemię na podmioty prywatne - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kujawski z portalu wpunkt.online. Gościem audycji był też Aleksander Majewski z portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA test rząd Mateusza Morawieckiego Koronawirus w Polsce pracodawcy pracownicy

Seniorzy skierowani na izolację będą badani przez lekarza. "Przed upływem 48 godzin"

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia skierowało do opublikowania rozporządzenie, na którego mocy pacjentów powyżej 60 lat, skierowanych do odbycia izolacji z powodu COVID-19, ma zbadać lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Badanie ma nastąpić w ciągu 48 godzin.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie koronawirus COVID-19 POLSKA Koronawirus w Polsce test testy społeczeństwo pandemia kwarantanna epidemia sars-cov-2 senior

Testy w aptekach i praca zdalna w administracji. Opublikowano nowe rozporządzenie

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów wprowadzające możliwość wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2 w aptekach oraz wprowadzające pracę zdalną w urzędach administracji publicznej i jednostkach wykonujących zadania o charakterze publicznym. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus COVID-19 sars-cov-2 test testy praca zdalna zdrowie pandemia epidemia społeczeństwo

COVID-19. Które testy są najdokładniejsze?

- Dzisiaj wykonanie testu antygenowego czy molekularnego jest oczywistą walką z pandemią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski z Uczelni Łazarskiego, który zachęca do testowania się na COVID-19. Które testy są najskuteczniejsze? Co powinniśmy zrobić, kiedy testy z marketu czy apteki pokażą pozytywne wyniki? Dlaczego nie powinniśmy wtedy wychodzić z domu?
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 test testy koronawirus Koronawirus w Polsce Roman Czejarek

Omikron w Europie i Ameryce. Kolejki do testów, długie czekanie na wyniki

Płynnie z czwartej fali zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 przeszliśmy do piątej fali, którą konkretnie powoduje głównie nowy wariant omikron. Sytuacja w Europie i na świecie zaczyna być coraz bardziej niepokojąca także w kontekście diagnozy COVID-19. W USA brakuje szybkich testów do samodzielnego wykonania w domu. Laboratoria analizujące badania PCR w Niemczech i Wielkiej Brytanii wkrótce osiągną kres wydajności. W Szwecji na wynik testu PCR trzeba czekać do czterech dni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa pandemia koronawirus omikron sars-cov-2 COVID-19 test