"Czytasz, słuchasz... Czwórka". Sprawdź, jak było!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 14:00
W sobotę namawialiśmy was do czytania. Robiliśmy to z silnym artystycznym wsparciem. Na Dworcu Centralnym i na Polu Mokotowskim...
Aktorka Edyta Jungowska jako pierwsza czytała książki na Polu Mokotowskim w Warszawie
Aktorka Edyta Jungowska jako pierwsza czytała książki na Polu Mokotowskim w WarszawieFoto: Radosław Zasadziński

Galeria MiTo Art Cafe Books pękała w szwach, kiedy Jacek Poniedziałek czytał tam "Morfinę" Szczepana Twardocha, a na stołecznym Dworcu Centralnym niemałe poruszenie wywołała Katarzyna Miller, która radziła "Kup kochance męża kwiaty".

Na Polu Mokotowskim tymczasem Mariusz "Pudzian" Pudzianowski zmierzył się ze Schwarzeneggerem i zrobił to w naprawdę wielkim stylu.

Czytaj także: "Czytasz, słuchasz... Czwórka". Szelest i zapach książek... >>>

W poniedziałek, 17 września, w "Poranku OnLine" podsumujemy naszą akcję "Czytasz, słuchasz... Czwórka" i opowiemy o tym, co działo się za kulisami. Od godziny 6.00 rano zaprasza Dzbik!

Ewelina
Ewelina Grygiel i Mariusz Pudzianowski podczas akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka"/fot.Radosław Zasadziński

Logo
Logo akcji

Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/

Czytaj także

"Czytasz, słuchasz… Czwórka" Bo literatura jest w sercu sztuki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 22:00
– Literatura jest w sercu wszystkich sztuk – przekonuje Piotr Seweryn Rosół z Mito Art Cafe Books w Warszawie. – Opowieści potrzebuje zwłaszcza sztuka współczesna, konceptualna, która nie istnieje bez literatury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Rudanacja": internet mięknie przy książkach

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 15:00
- Na rynku pojawiają się dziś bardzo fajne, ciekawe rzeczy dla maluchów – opowiada Filip "Rudanacja" Antonowicz, dziennikarz muzyczny Czwórki, który 14 września weźmie udział w akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka". – Czasem żałuję, że nie wydawano takich książek, gdy sam byłem dzieckiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sokołowski: policjanci lubią czytać kryminały

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:19
Okazuje się, że funkcjonariusze policji czytają... właściwie wszystkie gatunki literackie. Zdaniem insp. dra Mariusza Sokołowskiego z Komendy Głównej Policji dużą popularnością cieszą się wśród nich... kryminały.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czytanie to przyjemność. Udowodniliśmy to w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 22:00
Dobiegła końca wielka akcja "Czytasz, słuchasz… Czwórka". W kilku miejscach Warszawy książki na żywo czytali m.in. Edyta Jungowska, Izabela Kuna, Odeta Moro-Figurska i Mariusz Pudzianowski. Transmisji można było posłuchać na naszej stronie.
rozwiń zwiń