Sokołowski: policjanci lubią czytać kryminały

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:19
Okazuje się, że funkcjonariusze policji czytają... właściwie wszystkie gatunki literackie. Zdaniem insp. dra Mariusza Sokołowskiego z Komendy Głównej Policji dużą popularnością cieszą się wśród nich... kryminały.
Audio
  • Za co policjanci kochają kryminały? - rozmowa z insp. drem Mariuszem Sokołowskim (Poranek OnLine/Czwórka)
Insp. dr Mariusz Sokołowski
Insp. dr Mariusz SokołowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

– Jesteśmy olbrzymią formacją – tłumaczy insp. dr Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendanta Głównego Policji. – W policji pracuje przecież ponad 120 tysięcy ludzi, więc możliwości i upodobań jest mnóstwo.

Zdaniem gościa "Poranka OnLine" funkcjonariusze lubią czytać m.in. powieści kryminalne. – Chyba głównie po to, by porównać, jak opisane jest to, co robimy, jak jesteśmy widziani. Bo często zdarza się, że odbiega to od rzeczywistości – mówi Sokołowski.

Zwłaszcza, że moda na kryminały jest ogromna i, zdaniem Sokołowskiego, zawsze była. – Pociąga nas sensacja, zbrodnie wyjaśnione i niewyjaśnione, historie, w których leje się krew – tłumaczy gość Czwórki. – Dlatego być może dlatego też jest takie zainteresowanie mediów tematyką policyjną.

Insp. dr Mariusz Sokołowski weźmie w najbliższą sobotę, 14 września, udział w akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka", w ramach której na stołecznym Polu Mokotowskim będzie czytał literaturę kryminalną i sensacyjną.

Logo
Logo akcji

 

Impreza odbędzie się między godz. 10.00 a 18.00 w kilku miejscach na terenie Warszawy, m.in. na Polu Mokotowskim, w MiTo Art. Cafe. Books oraz na Dworcu Centralnym będzie można posłuchać książek czytanych na żywo przez autorów, aktorów, muzyków i sportowców.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY - CO, KTO, GDZIE, CZYTA >>>

W ramach tej akcji, dzięki mobilnej aplikacji Polskie Radio i na portalu mojepolskieradio.pl, będziecie mogli usłyszeć czytane na żywo książki oraz fragmenty spotkań z autorami i zaproszonymi gośćmi w dowolnym miejscu świata!

/

Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/

Czytaj także

"Czytasz, słuchasz… Czwórka" Bo literatura jest w sercu sztuki

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 22:00
– Literatura jest w sercu wszystkich sztuk – przekonuje Piotr Seweryn Rosół z Mito Art Cafe Books w Warszawie. – Opowieści potrzebuje zwłaszcza sztuka współczesna, konceptualna, która nie istnieje bez literatury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łona czyta Szymborską w Czwórce. "Jest absolutnie zachwycająca"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 11:00
- Ostatnio wpadł mi w ręce "Błysk rewolwru" Wisławy Szymborskiej - mówi Łona. - To świetna rzecz: dowcipna i lekka. Wprawiła mnie w absolutny zachwyt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odeta Moro-Figurska: przyszłe mamy powinny starannie selekcjonować swoje lektury

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2013 13:20
- Bardzo żałuję, że za moich czasów dzieciaki nie czytały horrorów, bo jestem fanem tego gatunku. Dlatego lekturą mojego dzieciństwa były baśnie braci Grimm - mówi Odeta Moro-Figurska. Dziennikarka weźmie udział w naszej akcji "Czytasz, słuchasz… Czwórka".
rozwiń zwiń