Miłosz Brzeziński: najtaniej jest być altruistą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 13:50
Książka autorstwa psychologa i trenera osobistego Miłosza Brzezińskiego pt. "Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji" niedawno ujrzała światło dzienne. Autor przekonuje w niej, dlaczego warto być pozytywnie nastawionym do świata i ludzi.
Audio
  • Miłosz Brzeziński o tym, jak dobrze czuć ze sobą i wśród innych, a także o swojej książce "Głaskologia. Faktyczne reguły motywowania i rozumienia motywacji" (Poranek OnLine/Czwórka)
Miłosz Brzeziński: najtaniej jest być altruistą
Foto: Glow Images/East News

/

Zdaniem recenzentów, tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce się dobrze czuć dłużej niż parę chwil i każdy, kto chce mieć pozytywny wpływ na innych. Każdy, kto chce utrzymać pracę, awansować czy budować związek oparty na zaufaniu, zrozumieniu i nieustannej ciekawości drugiej osoby.

Brzeziński przekonuje w niej, że lepiej być miłym i otwartym, zamiast oszukiwać, kłamać i podkradać cudze pomysły.

- Gdyby wszyscy nagle zrobili się mili i sympatyczni, pierwsza osoba, która chciałaby nas oszukać, zrobiłaby to bez problemu. Dlatego system, który działa, musi być bardzo wrażliwy. Pilnować się, by tacy ludzie się pod niego nie podczepiali - przekonuje Brzeziński w "Poranku OnLine" . - Oczywiście, że można ten system oszukać, ale to kosztuje dużo więcej energii i wysiłku, niż po prostu bycie w grupie.

Brzeziński tłumaczy także w "Głaskologii", po czym poznać ludzi, którym warto "dawać z siebie jak najwięcej", od tych, od których nie dostalibyśmy niczego w zamian. - Tacy ludzie na przykład często używają słowa "ja" zamiast "my" - mówi Brzeziński. - Na zdjęciach są zawsze najwięksi i najczęściej sami. Poza tym poznaje się ich po tym, jak traktują ludzi, którzy nie mogą im nic dać.

Miłosz
Miłosz Brzeziński./fot. Wojciech Kusiński

"Głaskologia" ukazała się nakładem Instytutu Kreowania Skuteczności.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdradzamy przepis na batonik, który czyni cuda

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 16:04
Zadbamy o Waszą higienę i sprzedamy przepis na pyszną przekąskę. Takie rzeczy serwujemy w Czwórce już od świtu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po czym można poznać, że ktoś kłamie? "To właściwie niemożliwe"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 14:20
- Ludzie częściej kłamią po to, by bronić kogoś słabszego, niż po to, by skrzywdzić rozmówcę - mówi w Czwórce psycholog i trener osobisty Miłosz Brzeziński. - A przynajmniej sami tak to sobie tłumaczą…
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mężczyzna na kozetce" chce być kochany

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 11:00
- Kiedy otworzyłam mój gabinet, spodziewałam się, że na terapię będą się zgłaszać głównie kobiety. Okazało się jednak, że zaczęli dzwonić mężczyźni, którzy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że też mają problemy i potrzebują pomocy – mówi Brandy Engler, seksuolożka, autorka książki "Mężczyzna na kozetce".
rozwiń zwiń