Papierosy oznaką gorszego wykształcenia?

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 11:10
- Typowy palacz ma żółte paznokcie i śmierdzi, ma chropowatą cerę i obgryza paznokcie - tak uważają uczestnicy sondy Czwórki.
Audio
  • Postawy Polaków wobec palenia papierosów w roku 2012
Papierosy oznaką gorszego wykształcenia?
Foto: Glow Images/East News

Papierosów używa prawie jedna trzecia dorosłych Polaków - tak wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Publicznej. Według tego badania dwukrotnie częściej po papierosy sięgają mężczyźni niż kobiety. Okazuje się jednak, że ta proporcja zmienia się w niższych grupach wiekowych.

- W przedziale18-24 lata pali już więcej kobiet niż mężczyzn - opowiada Michał Feliksiak z CBOSu. – Rzadziej palą osoby starsze. Dominują wśród palaczy osoby młode i w średnim wieku. Częściej palą też osoby słabiej wykształcone - dopowiadał.

Niestety liczba palaczy w naszym kraju, mimo przestróg i kampani społecznych, od pięciu lat utrzymuje się na tym samym poziomie. Szczęśliwie zarówno osoby palące, jak też niepalące popierają zakaz palenia w miejscach publicznych.

Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Czwórka
Czytaj także

Więzienie za rower

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 10:00
Każdy wie, że po alkoholu nie powinno się prowadzić roweru, ale mało kto się do tego stosuje. Gdy zatrzyma nas patrol policji sprawa od razu trafia do sądu. Już 5 tysięcy pijanych rowerzystów odbywa karę więzienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile zajmuje nam dojazd do pracy?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2012 18:00
Dowiesz się słuchając środowego nagrania "Poranka OnLine".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kłótnia w aucie? Wystarczy drobiazg!

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 10:00
Wojny o otwarte szyby i wybór radia, które umili nam podróż, to tylko dwa z długiej listy powodów, które podnoszą nam ciśnienie w czasie jazdy samochodem.
rozwiń zwiń