Cudowne rośliny

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2012 09:00
Czy rośliny mogą wpływać na nasze samopoczucie? Jakie są ich zdrowotne właściwości i czy jest taka roślina, którą każdy powinien mieć w swoim domu? Odpowiedzi w audycji "W cztery oczy".
Audio

Od lat medycyna niekonwencjonalna oraz mistrzowie Feng Shui doszukują się zbawiennego wpływu roślin zarówno na nasze ciało, jak i duszę. Może nawet nie wiesz, że posiadasz w domu źródło szczęścia albo lek, który może pomóc Ci uporać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami... – Dobrą aurę wokół nas stwarza drzewko szczęścia, zwane inaczej gruboszem - mówi Karolina Głowacka, reporterka Czwórki.

Istotny wpływ na nasze zdrowie mają zioła. Jest ich jednak tak wiele, że często możemy mieć kłopot z wyborem właściwych. – Gdy mamy problemy związane z układem pokarmowym dobrym środkiem jest rumianek, mięta, dziurawiec i mielony ostropest. Przy niewydolności serca popularny jest głóg i ziele serdecznika - mówi brat Jan z Zakonu Braci Bonifratrów w Warszawie.

Co jeszcze warto wiedzieć? Szczegóły w dźwięku audycji.

pg

Czytaj także

Ludowe mądrości

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 11:52
Sprawdzamy, jakie zioła mogą pomóc w różnych dolegliwościach oraz jakie są ludowe sposoby na radzenie sobie z chorobami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stres zaraźliwy jak katar!

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 20:00
Jeśli w pracy, w domu lub w bliskim otoczeniu masz wokół siebie osoby, które narzekają, są marudne i zestresowane - koniecznie się ich wystrzegaj. Możesz się zarazić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stawiamy na aktywność!

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 14:00
Żadnych oponek wokół brzucha nie akceptujemy. Wiemy nawet jak się ich pozbyć.
rozwiń zwiń