Komputery lubią niskie temperatury

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 12:00
Zima to czas, kiedy nasze sprzęty elektroniczne powinny działać najlepiej. Szczególnie tyczy się to komputerów.
Audio
  • Zimą komputery powinny działać najszybciej (Czwórka/W cztery oczy)
laptop
laptopFoto: Glow Images

- Komputery najlepiej pracują, gdy temperatura jest niższa od otoczenia - wyjaśnia ekspert Konrad Zagórski w programie "W cztery oczy". - W ogóle urządzenie elektroniczne wydziela ciepło, które trzeba z niego wyprowadzić. Im chłodniejszą atmosferę wytworzymy dla pracy takiego urządzenia, tym lepiej ono pracuje.
Co możemy zrobić, żeby nasz sprzęt do maksimum wykorzystał swoje możliwości? Sposobów jest oczywiście wiele.
- Pomysłów jest bardzo dużo, włącznie z zanurzeniem całego komputera w cieczy - mówi Zagórski. - Powstają specjalne układy chłodzące podobne do tych, co są w lodówkach, robi się układy wodne, które odprowadzają temperaturę. W każdym razie musi to być temperatura obniżona, a nie otoczenia.
Pamiętajmy tylko o jednym - za wszelką cenę unikać wilgoci. Ona jest dla naszych komputerów zabójcza.
(ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka komputery technologie
Komentarze1
aby dodać komentarz
MAGNUS Komputerowe Centrum Serwisowe2013-12-09 14:48 Zgłoś
Niestety, w artykule ”Komputery lubią niskie temperatury” wypowiedź naszego eksperta została zmanipulowania lub źle zmontowana, co nas ogromnie smuci. Z dwóch zdań wyrwanych z kontekstu a jednak osobno mających sens, powstało jedno, twierdzące, że jak wystawimy komputer/laptop na działanie wilgoci to nam się urządzenie przegrzeje (sic!). A to już wierutna bzdura. Niniejszym prostujemy i przywracamy wypowiedzi sens: - Jeśli zawilgotnieją elementy w laptopie (np. podczas mglistej, deszczowej pogody) to może nastąpić zwarcie i tyle. Sprzęt do serwisu. - Jeśli zaś zatkamy otwory chłodzące laptopa, odprowadzające temperaturę z wnętrza laptopa (np. kładąc go na kołdrze czy kocu) to sprzęt się nam przegrzeje. Będzie działał coraz wolniej aż coś się przepali. I wtedy tez do serwisu. Pozdrawiamy słuchaczy i zapraszamy jak coś zepsujecie :)

Czytaj także

Czwórka pierwsza w radiu, potem w internecie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 13:20
W cyklu "Spytaj redaktora" sprawdziliśmy jak to się dzieje, że Czwórkę wcześniej słychać w radioodbiorniku niż w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dobrać myszkę komputerową?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 19:27
W internecie roi się od propozycji myszy ekskluzywnych: diamentowych, pozłacanych, ze skóry krokodyla. Najdroższe mogą kosztować nawet 25 000 USD. Na szczęście można także kupić komputerowe myszki w cenach, które nie przyprawiają o zawrót głowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziewczyny programują w nocy... w Berlinie też

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 12:55
- W branży IT jest tak, że jeśli ktoś się nie uczy, to zostaje w tyle - mówi Kamila Sidor z Geek Girls Carrots. - Dotyczy to i kobiet, i mężczyzn - dodaje.
rozwiń zwiń