Dziewczyny programują w nocy... w Berlinie też

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 12:55
- W branży IT jest tak, że jeśli ktoś się nie uczy, to zostaje w tyle - mówi Kamila Sidor z Geek Girls Carrots. - Dotyczy to i kobiet, i mężczyzn - dodaje.
Audio
  • Kamila Sidor opowiada o działaności Geek Girls Carrots (Czwórka/Poranek OnLine)
Kamila Sidor i Justyna Dżbik
Kamila Sidor i Justyna DżbikFoto: Wojciech Kusiński

Geek Girls Carrots to społeczność kobiet, które kochają nowe technologie. Skupia graficzki, programistki, start-uperki i, ogółem, kobiety związane z branżą IT. Dziewczyny działają już w 14 miastach Polski, niedługo otwierają także oddział w Berlinie. Raz w miesiącu odbywa się spotkanie z 2 prelegentkami lub prelegentami, jest dyskusja oraz czas na wzajemne poznanie. Całość służy wymianie doświadczeń oraz poszerzaniu kompetencji.

Początek Geek Girls Carrots dała inicjatywa warszawska. - Miałyśmy jedno spotkanie, na którym rozmawiałyśmy na temat kobiet w nowych technologiach - mówi Kamila Sidor z Geek Girls Carrots. - Każde kolejne dotyczyło już merytorycznych tematów np. jak się programuje, jak się robi stronę  internetową, jak się wykorzystuje programowanie w biotechnologii - wyjaśnia. 
Dziewczyny pokazują pozytywne przykłady, uczą się, motywują i inspirują. Prelekcje wygłaszane są często przez kobiety, które odniosły sukces w branży IT.
- Nowe technologie traktujemy szeroko. To jest programowanie, grafika, media społecznościowe, useability, robienie stron i biotechnologia - wyjaśnia jedna z Carrotek. 
Geek Girls Carrots to grupa dla każdego. Na warsztaty organizowane przez dziewczyny przychodzą i kobiety, i mężczyźni. Niektóre prolekcje wygłaszane są też przez mężczyzn.
(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka komputery technologie

Czytaj także

Gdy znajdziemy się po ciemnej stronie monitora...

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 12:58
Młodzieżowa grupa teatralna "Parasol" z Chełmna zdobyła Grad Prix V Festiwalu "Popatrz" w Inowrocławiu. Nagrodzony spektakl "Pass" podejmuje temat uzależnienia nastolatków od komputera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dobrać myszkę komputerową?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 19:27
W internecie roi się od propozycji myszy ekskluzywnych: diamentowych, pozłacanych, ze skóry krokodyla. Najdroższe mogą kosztować nawet 25 000 USD. Na szczęście można także kupić komputerowe myszki w cenach, które nie przyprawiają o zawrót głowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy z nas zostawia w sieci swój wirtualny cień

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 18:21
- W stosunku do świata wirtualnego powinniśmy przyjmować podobne reguły jak dla świata realnego - mówi dr Marek Średniawa, znawca zagrożeń w internecie. - Zawsze zastanówmy się przed wrzuceniem czegoś do sieci.
rozwiń zwiń