Co jedzą kaczki?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2011 12:27
Zbliża się zima. To nie tylko czas niskich temperatur, ale też pora roku, kiedy naszej pomocy mogą potrzebować zwierzęta. Jak dokarmiać mieszkańców stawów - kaczki?
Audio

- Kaczki są zwierzętami wszystkożernymi i potrafią zjeść drobne ryby i wodne bezkręgowce. Bezsprzecznie w ich diecie przeważa pokarm roślinny – mówi Agata Borucka z warszawskiego ZOO. Kaczki lubią rośliny wodne, jedzą różne kłącza i owoce.

Miejskie kaczki jedzą to, co najłatwiejsze do zdobycia. – To pieczywo, którym nagminnie karmią je mieszkańcy miast – wyjaśnia Borucka. Podkreśla, że pieczywo to powinno być odpowiednio przygotowane.

- Ptaki nie mają zębów, dlatego pieczywo musi być pokrojone. Rzucanie całych bochenków chleba, które dodatkowo schną, jest bezcelowe. Nie może to być także pieczywo ciemne – ma ono kwaśny odczyn szkodliwy dla ptaków – mówi ekspert.

Więcej o dokarmianiu ptaków dowiedzieć się można w dźwięku audycji.

pg

Zobacz więcej na temat: diety owoce pieczywo
Czytaj także

Suczka zastępczą mamą dla dwóch lygrysków - największych kotów na świecie

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 07:10
Lygrysiątka zostały odrzucone przez matkę, tygrysicę syberyjską. Kociakami zajęła się suczka, która już wcześniej sprawdziła się w roli zastępczej mamy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego kwakanie kaczki nie odbija się echem?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2011 11:31
– Kwakanie jest dźwiękiem dość specyficznym, który powstaje w krtani dolnej kaczek – tłumaczy Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przysmak z chorych kaczek specjalnością Magdy Gessler?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2011 12:50
Sprzeciwiamy się promowaniu Foie Gras, które jest daniem sporządzonym z niewyobrażalnego bólu i cierpienia milionów ptaków rocznie - pisze fundacja Viva! I atakuję restauratorkę.
rozwiń zwiń