Fotki z ręki robią furorę

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 15:40
Zdjęcia, które przy dowolnej okazji robimy sobie sytuacyjnie przy pomocy smartfona, zalewają internet. Ostatnio na zrobieniu tzw. "selfie" został przyłapany nawet Barack Obama!
Audio
  • Zdjęcia z ręki święcą wielkie triumfy głównie na portalach społecznościowych
Słit focia z ręki, czyli selfie
Słit focia "z ręki", czyli selfieFoto: Glow Images/East News

- Każdy chce być w centrum uwagi, a dziś ma tę możliwość w zasadzie bez kosztów, żeby pojawić się w internecie i dać sobie szansę na zaistnienie. Nie każdy umie świetnie pisać, nagrywać filmy, ale każdy może robić samemu zdjęcia - mówi Social Media Project Manager z K2 Social Daniel Przygoda.
Ostatnio wielką popularność zyskało sformułowanie selfie. - Jest to zdjęcie robione najczęściej telefonem komórkowym albo jakimś małym aparatem fotograficznym, z ręki, z reguły na potrzeby portalu społecznościowego - wprowadza słuchaczy "4 do 4" w temat Grzegorz Mikrut z Warszawskiej Szkoły Reklamy. - Robiąc sobie taką fotę warto zwrócić na tło, w jakim się fotografujemy czy na kąt nachylenia. Są doskonałe programy do obróbki, warto z nich korzystać.
Najpopularniejsze są zazwyczaj zdjęcia twarzy, często z miną na tzw. dzióbek. Modzie tej ulegają nawet niezwykle znani sportowcy, politycy czy aktorzy. Nic dziwnego, że dziś coraz trudniej znaleźć osobę, która nie miałaby w internecie chociaż jednej sweet foci.
(ac)

Czytaj także

Lidia Popiel: piękno budzi emocje, ładne jest tylko ładne

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 10:00
- Kiedyś modelka, dziś fotograf, zawsze kobieta - śmieje się Lidia Popiel. Była twarzą Mody Polskiej, dziś jej zdjęcia ukazują się m. in. w "Zwierciadle" i magazynie "Pani".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobre zdjęcie to kwestia szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 20:20
- Tak to jest - potrzeba mnóstwo szczęścia, farta, żeby zrobić coś wyjątkowego - mówi w reportażu Czwórki fotograf PAP-u Radek Pietruszka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polscy fotografowie docenieni we Francji

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 14:00
Trójka Polaków została wyróżniona na prestiżowym konkursie fotograficznym w Lens. Dla innych adeptów tej sztuki również nie brakuje okazji do wykazania się możliwościami.
rozwiń zwiń