Polacy są coraz bardziej życzliwi

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 17:21
- Badania pokazują, że ludzie robią się wobec siebie coraz mniej agresywni i coraz bardziej są skłonni sobie pomagać, zwłaszcza młodsze pokolenia – przekonywał w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
Audio

Wesołe krasnoludki spacerujące po ulicach oraz wielki taniec życzliwości - tak 21 listopada Wrocław będzie świętował nowe święto w swoim kalendarzu czyli Światowy Dzień Życzliwości. Organizatorzy przedsięwzięcia różnymi happeningami, na przekór powszechnej opinii o kłótliwości Polaków i wbrew stereotypowi "polskiego piekiełka", będą starali się promować hasło głoszące, że warto się do siebie miło odnosić.

Podobną opinię w studiu Czwórki wyraził Miłosz Brzeziński, który niezależnie od osobistego przekonania, że życzliwość jest wartością samą w sobie, uważa, że dobre traktowanie innych przynosi w życiu realne korzyści.

- Przede wszystkim, grupa ludzi, którzy ze sobą współpracują i się sympatycznie do siebie odnoszą o wiele więcej osiągnie niż grupa egoistów i ludzi próbujących się wzajemnie oszukać – przekonywał Brzeziński. – Nawet jeśli jedna osoba w grupie, np. w pracy, będzie próbowała wykorzystać naszą życzliwość, to pozostali ludzie, dla których jesteśmy życzliwi to zauważą i zaczną tego przebiegłego osobnika wypierać spośród siebie. Takie jest nasze ewolucyjne przystosowanie.

Pomimo, iż wielu z nas wydaje się, iż w dalszym ciągu człowiek drugiemu człowiekowi jest wilkiem, to jak przekonywał Miłosz Brzeziński sytuacja zmienia się coraz bardziej na korzyść życzliwych stosunków międzyludzkich.

- Generalnie jesteśmy dla siebie coraz bardziej mili, a młode pokolenie jest dla siebie znacznie milsze niż nam się wydaje.

Więcej na temat tego dlaczego warto być dla siebie życzliwym w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Czytaj także

Wystąpień publicznych boimy się jak śmierci

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2011 16:38
– Wystąpienia publiczne są straszniejsze od śmierci, bo wraz z nią wszystko się kończy, a po wystąpieniu publicznym trzeba dalej żyć – tłumaczy Miłosz Brzeziński, trener personalny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto jest lepszym szefem? Kobieta czy mężczyzna?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 17:31
Według najnowszych badań 52% Polaków, deklaruje, że właściwe funkcjonowanie firmy wiąże z równym podziałem jej pracowników na mężczyzn i kobiety. W Czwórce rozmawiamy o tym, czy rynek pracy ma płeć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie jest jak ogród...

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 15:57
Co robić i jak żyć? Z tym pytaniem – zarówno serio, jak i z przymrużeniem oka - próbuje się zmierzyć trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń