Tatuaż na całe życie i na pięć dni

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 16:29
Kiedyś tatuaże świadczyły o przeszłości kryminalnej, później kojarzyły się ze środowiskiem muzycznym i artystycznym. Dziś są ozdobą - bywa, że zaledwie na 5 dni.
Audio
  • Wszystko o tatuażach - tych na całe życie i tych na 5 dni.

Osoby zakochane w tatuażach przyznają, że te ozdoby mogą być uzależniające. Jak już się zrobi jeden tatuaż, to chce się mieć drugi, trzeci itd.

Jak dbać o świeżo zrobiony tatuaż dla słuchaczy Czwórki sprawdziła Ewelina Grygiel. Robert Nowicki ze studia Junior Ink - jako pierwsze przykazanie podaje "słuchać rad tatuażysty". Przez pierwsze dwa-trzy tygodnie trzeba bardzo dbać o tatuaż. Po tym czasie nasza ozdoba też wymaga pielęgnacji - nie należy wystawiać tatuażu zbyt często na słońce - podpowiada Nowicki.

Dla tych, którzy wciąż nie mogą się zdecydować na ozdobę na całe życie, ciekawą propozycją wydają się tatuaże na kilka dni. Niedawno ruszyła firma do.ME*, która oferuje tatuaże tymczasowe, które trzymają się na skórze do 5 dni, w zależności od tego w jakim miejscu są. To ozdoby projektowane przez młodych polskich projektantów, przeważnie studentów Akademii Sztuk Pięknych.

- Nasze wzory są wyjątkowe, są zabawne, choć mechanizm jest ten sam jak w tatuażach z gum do żucia - opowiada Marta Bursche z firmy do.ME*.

Projektowane są tatuaże specjalnie na imprezę np. napis "oj tam, oj tam". - Są też tatuaże, które fajnie się nosi na takich miejscach widocznych na co dzień - szyja, dłonie - dodaje Bursche.

To ozdoby dla tych, którzy myślą nastrojem. - Jak mam zły humor, to robię sobie błyskawicę - pokazuję ludziom - "nie dotykajcie mnie". Planujemy też serię specjalną dla dzieci na kinderbale, a także opcję biznesową - zdradza Marta Bursche.

W ofercie Du.mi nie zabraknie też serii tematycznych: kuchennych, owocowych, tych dla par.

Tatuaże na 5 dni to też oferta dla alergików - z czego są wykonywane i dlaczego tatuaże sprzedawane są podwójnie dowiesz się słuchając audycji Justyny Dżbik "Pod lupą".

(pj)

Czytaj także

Świat kosmosu dla najmłodszych i nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 16:07
- Dobrze, żeby rodzice przeczytali tę książkę przed oddaniem jej dzieciom, żeby uniknąć kompromitacji – mówił o albumie "Tu jesteśmy. Kosmiczne wyprawy, wizje i eksperymenty" jego współautor Daniel Mizieliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złap wiatr w latawiec i leć!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 11:00
Filip Bierla i Mateusz Wandachowicz jadąc na grecką wyspę uczą kitesurfingu i filozofii życia, a śpią w hotelu pod milionem gwiazd!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kochasz drzewa i wspinaczkę - zostań arborystą!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 14:35
By zawodowo zajmować się drzewami, wspinać się po nich i pielęgnować je potrzebne jest trochę siły, delikatności i zdrowego rozsądku. A potem już prosta droga na Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej.
rozwiń zwiń