Polskie Radio
Section05
hotel

Nowe limity osób w restauracjach i hotelach. Szef MZ wyjaśnia

- Zostanie zwiększona liczba kontroli, które są skierowane do przedsiębiorców. Jeśli będziemy widzieli, że są przekroczone limity osób, to nałożona będzie odpowiednia kara czy mandat dla prowadzącego działalność gospodarczą - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 obostrzenia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia gastronomia hotel restauracja GOSPODARKA

GUS wyłonił miasto najchętniej odwiedzane w minione wakacje

Choć wakacje skończyły się już trzy miesiące temu, dopiero teraz wiemy, jak one wyglądały pod kątem statystycznym. GUS opublikował raport "Turystyczne obiekty noclegowe na obszarach nadmorskich w lipcu i sierpniu 2021 roku", a w nim listę miast, w których wykorzystano najwięcej noclegów. Kolejny rok z rzędu pierwsze miejsce w tym rankingu zajął Kołobrzeg. Jaki jest fenomen tego uzdrowiska?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Tomasz Miara Trójka wakacje Kołobrzeg hotel plaża wypoczynek turystyka Główny Urząd Statystyczny gus

Widmo bankructwa nad tureckimi hotelami. Liczą na Brytyjczyków

Turecki sektor turystyczny liczy na to, że Wielka Brytania usunie Turcję z czerwonej listy COVID-19, co pomoże jej odzyskać siły po pandemii, serii pożarów i uznaniu Turcji przez Niemcy za kraj wysokiego ryzyka. Mimo, że turecka turystyka odnotowała silne odbicie od zeszłego roku, a liczba przyjazdów zagranicznych turystów w lipcu wzrosła czterokrotnie do 4,36 mln, to nadal pozostaje ona znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA waluty długi Turcja wakacje ŚWIAT Europa hotel turystyka