X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mama ma siedzieć w domu? - już nie!

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 16:23
- Stereotypy płciowe bardzo wpływają na utrudnienia, z jakimi spotykają się kobiety w czasie realizacji swojej kariery zawodowej - mówi Żaklin Kacprzak. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi akcję "Mama ma", promującą aktywność zawodową kobiet.
Audio
  • Żaklin Kacprzak była gościem audycji "Pod lupą"
  • Materiał Eweliny Grygiel m.in. o kampanii "Odmienny stan, odmienne traktowanie".

W dzisiejszym świecie wciąż wiele do powiedzenia mają stereotypy. Mama ma:

  • rezygnować z kariery
  • siedzieć w domu
  • zajmować się dziećmi
  • a dodatkowo ma również zaległości po urlopie macierzyńskim

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej mówi koniec z tym!

- Stereotypy płciowe bardzo wpływają na utrudnienia, z jakimi spotykają się kobiety w czasie realizacji swojej kariery zawodowej. Wiążą się z tym np. niższe zarobki - wyjaśnia Żaklin Kacprzak z ministerstwa. - Mimo że obserwujemy, że wzrasta udział mężczyzn w pracach domowych, to jednak mimo wszystko kobiety ciągle ponoszą ciężar opieki nad dziećmi i prowadzeniem gospodarstwa domowego, czy też opieka nad osobami zależnymi - dodaje.

Kampania Ministerstwa Pracy, potocznie nazywana "Mama ma", również do tych stereotypów się odwołuje. Badania pokazują, że w Polsce sytuacja w obszarze godzenia życia zawodowego z rodzinnym wygląda dobrze. - Od dwóch lat obowiązują poważne zmiany w kodeksie pracy, które przyniosły rozwiązania dotyczące urlopów macierzyńskich, a także urlopu ojcowskiego - wyjaśnia gość Justyny Dżbik.

Niestety statystyki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie wyglądają dobrze - niewielu ojców korzysta z urlopu. Na pocieszenie możemy dodać, że nie obejmują one wszystkich uprawnionych do tacierzyńskiego.

Kampania "Mama ma" prowadzona jest dwutorowo. - Promujemy elastyczne formy zatrudnienia. Możliwości innego podejścia do pracy, aby ułatwić powrót do pracy po urlopie macierzyńskim czy wychowawczym - wyjaśnia Żaklin Kacprzak. Aktywizacja zawodowa kobiet to drugi tor działań, tu pomaga niedawno wprowadzona tzw. ustawa żłobkowa - na czym ona polega i jakie efekty przynosi dowiesz sie słuchając audycji "Pod lupą".

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Eweliny Grygiel o kampanii "Odmienny stan, odmienne traktowanie".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sytuacja matek w Polsce jest gorsza niż na Białorusi!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 08:00
Powstaje jednak wiele inicjatyw, które mają na celu jej poprawienie. Tworzona jest na przykład mapa "stref karmienia piersią"...
rozwiń zwiń