Ostatnia diabielska noc, czyli przepis na wieczór panieński

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 13:00
Powinien być dobrze przygotowany, bo już do końca życia ma nam się kojarzyć się z utratą wolności. Fajnie by było zrealizować scenariusz z "Kac Vegas" albo filmu "Druhny"; na co dzień jednak wieczory kawalerskie przebiegają mniej burzliwie. I bez Mike Tysona...
Audio
  • Przepis na idealny wieczór panieński i kawalerski. Podstawa to dobra zabawa! (Czwórka/4 do 4)
Program wieczoru panieńskiego musimy dopasować do charakteru bohaterki lub bohatera wieczoru
Program wieczoru panieńskiego musimy dopasować do charakteru bohaterki lub bohatera wieczoru Foto: Glow Images/East News

- Idealny wieczór panieński powinien rozpocząć się w domu, w gronie najlepszych koleżanek - twierdzi Aleksandra Gorbacz. - Ważne jest, by tak zapełnić program wieczoru, żeby nie pozwolić pannie młodej na nudę. Ona przez cały wieczór musi czuć się jak księżniczka, wokół której kręci się świat.

Tradycja wieczorów dla kawalerów i panien będących tuz przed ślubem nie jest w polskiej kulturze niczym nowym. Ostatnio zyskała jednak nową formułę i nowe oblicze - między innymi za sprawą amerykańskich zwyczajów.

- Przyjęło się, że punktem kulminacyjnym takiego wieczoru powinien być striptiz. Tymczasem są mężczyźni, którym większą frajdę sprawi ekstremalny spływ kajakowy albo wspinaczka niż taniec roznegliżowanej pani - mówi Aleksandra Niżnik, konsultant ślubny. To samo dotyczy kobiet. Striptiz w stylu Chip and Dales jest już trochę passé, bo teraz dziewczyny dużo chętniej wybierają naukę pole dance z profesjonalna tancerką.

Jak zatem powinien wyglądać idealny wieczór panieński? Rozmówczyni Krzyśka Grzybowskiego ma kilka sprawdzonych rad. - Porwanie panny młodej to jest ulubiona atrakcja moich klientek. Uprowadzona trafia do spa, fryzjera albo do showroomu, gdzie przechodzi metamorfozę. Tak dopieszczona, z przyszłymi druhnami, jest gotowa, żeby podbić świat - mówi konsultantka ślubna. - Trzeba jednak pamiętać żeby nie przesadzić z alkoholem. Szampański humor jest jak najbardziej wskazany, ale ból głowy dzień "po" niemile widziany.

A czym wieczór panieński różni się od kawalerskiego? Jak się okazuje, panie potrafią być dużo bardziej szalone. - Jeśli kobiety na co dzień są grzeczne, to na tę jedną noc potrafią zamienić się w prawdziwe diablice - mówi Aleksandra Niżnik. - Najważniejsza jednak jest dobra zabawa, przecież taki wieczór ma pozostać nam w pamięci na całe życie.

A jeśli nawet już coś się wydarzy, kierujmy się zasadą "co było w Las Vegas, niech tam pozostanie".

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia rozrywka
Czytaj także

Pole dance - taniec z czarnym PR

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2013 15:10
Jednoznacznie erotyczne konotacje powodują, że ten taniec nie budzi dobrych skojarzeń. Ale odkąd pole dance zaczęły uprawiać i gospodynie domowe, i sportsmenki, okazało się, że wymaga on niezwykłej zręczności i ma wiele wspólnego z akrobatyką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wycisz się - organizm będzie Ci wdzięczny!

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 12:00
Żyjemy szybko i intensywnie. No cóż, takie czasy. Ale przez to wyczerpują się nam naturalne zapasy energii i spada nasza odporność. Dlatego polecamy Wam medytację, relaksację, floating i urlop w klasztorze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chamstwo nie jest receptą na sukces w życiu

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 17:12
- Buduj siebie, używaj różnych sposobów, żeby pokazać kim jesteś i co potrafisz zrobić, a nie pustego chamstwa i złości, za którymi nic nie ma - mówił w Czwórce Wojciech Kreft, psycholog i doradca zawodowy.
rozwiń zwiń