Rasmentalism wypływa na szerokie wody

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 13:45
Po wielu latach działalności w hiphopowym podziemiu, duet Rasmentalism debiutuje na oficjalnej scenie. 10 grudnia do sklepów trafi długo wyczekiwany longplay "Za młodzi na Heroda".
Audio
  • Ment XXL opowiada o debiutanckim albumie Rasmentalismu (Czwórka/Cztery: Gramy!)
Okładka płyty Rasmentalism
Okładka płyty RasmentalismFoto: mat. pras.

W skład zespołu wchodzą producent Ment XXL oraz raper Ras. Współpracują od połowy ubiegłej dekady i zapisali na koncie kilka wydawnictw w obiegu niezależnym, zyskując wiele ciepłych słów od słuchaczy oraz krytyków. Nie brakuje wręcz głosów, że był najlepszy duet w rapowym podziemiu. Teraz przyszła poraz zmierzyć się z presją oczekiwań i zadebiutować przed szerszym gronem. Wydawcą płyty "Za młodzi na Heroda" będzie Asfalt Records.

- Wyjście do mainstreamu zupełnie nam nie przeszkadza - deklaruje na antenie "Cztery: Gramy!" Ment XXL. - Zmiana w stosunku do nagrywania wcześniej to to, że mieliśmy teraz duży spokój i komfort pracy. I chyba o to w tym chodziło.

Single promujące wydawnictwo prezentują zróżnicowane, raczej nowoczesne brzmienie hip-hopu. Tymczasem na płycie więcej jest klimatów funkowych.

- Coś w tym jest - przyznaje producent. - Rzeczywiście single nie są odbiciem tego, co można znaleźć na albumie, nie są dla niego reprezentatywne. Słuchacze mogą być zaskoczeni.


Na płycie pojawia się kilku gości. Są to cenieni raperzy - Eldo, VNM, Spinache, Małpa. Kto z duetu Rasmentalism decydował o ich doborze?

- Obaj dokonaliśmy takiego wyboru - zaznacza Ment XXL. - Ci ludzie idealnie pasowali nam do tych kawałków, byliśmy co tego w pełni zgodni. Decyzja okazała się świetna.

Jeszcze przed oficjalną premierą albumu "Za młodzi na Heroda" do sprzedaży trafił limitowany (nakład 300 sztuk) 10-calowy singiel z nagraniami "Niebomby/ Stu".

(ac)

Czytaj także

Pezet: uważam się za dobrego rapera, ale swoich płyt nie lubię

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 15:16
Z każdym wydawnictwem podnosi coraz wyżej poprzeczkę i zapowiada, że kolejny album będzie najlepszą płytą w jego dotychczasowym dorobku. Kto wie, czy nie ostatnią solową.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Waglewski Fisz Emade: na nowej płycie spotykamy się z ciszą

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 09:40
- Z ojcem często wymieniamy się płytami i mamy też wspólnych idoli. Bob Dylan, Johnny Cash - to nasza płaszczyzna porozumienia - mówi Bartek Fisz Waglewski, współautor płyty "Matka, Syn, Bóg".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skorup: "Piękna pogoda" opiera się na nowoczesnych bitach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 12:56
Jeśli spróbować przewidzieć jaką muzykę w przyszłości będzie tworzyć człowiek od dzieciństwa zasłuchany w Lady Pank, można by postawić na gitarowe granie albo brzmienie zespołu Bracia. Tymczasem Skorup robi hip-hop, nagrywa dla MaxFloRec i właśnie promuje swój najnowszy krążek "Piękna pogoda".
rozwiń zwiń