Kfiat: człowiek miliona talentów

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 15:45
Raper, uznany breakdancer, człowiek o wielu twarzach, który żadnej pracy się nie boi - Kfiat był gościem u Numera w "DJ Paśmie".
Audio
  • Kfiat opowiedział Numerowi m.in. o kulisach występu przed Janem Pawłem II
okładka albumu Człowiek orkiestra
okładka albumu "Człowiek orkiestra"Foto: mat. prom.

Artysta kojarzony jest zarówno jako raper, jak i przede wszystkim breakdancer.

- Zacząłem zajawkę tańcem jeszcze za gówniarza, gdy mieszkałem w Koszalinie i miałem 13 lat - wspomina Kfiat. - Tańczyłem breakdance trzynaście lat. Gdy przyjechałem do Warszawy udało mi się poznać ludzi, z którymi coś się zaczęło kręcić.

Jako raper jest członkiem formacji Siła Dźwięku, która od dawna znana jest sympatykom rodzimego rapu. Zebranie się do solowego materiału zajęło mu jednak bardzo dużo czasu. - Zabrało mi to w sumie siedem lat, wiele czynników się na to złożyło. Najważniejsze, że teraz to już za mną i płyta jest.

W rozmowie z Numerem w "DJ Paśmie" Kfiat powrócił też do niezapomnianej chwili, gdy wraz z dwoma tancerzami miał okazję zaprezentować swoje umiejętności w Watykanie przed Janem Pawłem II.

- To było przy okazji urodzin Ireny Kwiatkowskiej, ja współpracowałem wówczas z fundacją Krzysztofa Zanussiego - wspomina artysta. - Było to fajne, obcowanie z wielkim człowiekiem, naszym rodakiem. Wielkie wydarzenie, niezapomniane.

Obecnie Kfiat promuje wydawnictwo "Człowiek orkiestra". Premiera 23 grudnia.

(ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop MUZYKA
Czytaj także

Tede: teksty piszę w telefonie specjalnym szyfrem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 14:00
Raper dorósł i nagrał najdojrzalszy jak dotąd album. Nic więc dziwnego, że mówi o nim "to moja pierwsza solowa płyta, wcześniej były demówki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skorup: "Piękna pogoda" opiera się na nowoczesnych bitach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 12:56
Jeśli spróbować przewidzieć jaką muzykę w przyszłości będzie tworzyć człowiek od dzieciństwa zasłuchany w Lady Pank, można by postawić na gitarowe granie albo brzmienie zespołu Bracia. Tymczasem Skorup robi hip-hop, nagrywa dla MaxFloRec i właśnie promuje swój najnowszy krążek "Piękna pogoda".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rasmentalism wypływa na szerokie wody

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 13:45
Po wielu latach działalności w hiphopowym podziemiu, duet Rasmentalism debiutuje na oficjalnej scenie. 10 grudnia do sklepów trafi długo wyczekiwany longplay "Za młodzi na Heroda".
rozwiń zwiń