Bezczel: Fabuła ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 16:00
Bezczel, przez lata związany z zespołem Fabuła. wypuścił właśnie drugi solowy materiał "Słowo honoru". W rozmowie z Numerem w "DJ Paśmie" artysta zapewnia jednak, że jego macierzysta formacja ma się dobrze i działalność na własny rachunek w żadnym wypadku nie oznacza końca jej działalności.
Audio
  • Po drugim solowym albumie "Słowo honoru", przyszła pora na rozpoczęcie pracy nad kolejną płytą Fabuły - mówi w Czwórce Bezczel (Czwórka/DJ Pasmo)
Bezczel - fragment okładki płyty Słowo honoru
Bezczel - fragment okładki płyty "Słowo honoru"Foto: mat. prasowe

- Jako zespół jak najbardziej działamy razem, będzie kolejny album, to już potwierdzone. Natomiast przyszedł jakiś czas temu moment, w którym każdy z nas chciał się zająć swoimi sprawami - rodzinnymi, życiowymi, ale i artystycznymi. Ja w tym okresie byłem najbardziej aktywny solowo, nagrałem dwa albumy, ale grupa istnieje i ma się dobrze - mówi raper.

Nad albumem "Słowo honoru", który miał premierę w połowie marca 2014 roku, Bezczel pracował z kilkoma producentami. Są to zarówno jego wieloletni współpracownicy, jak i nowe twarze. - Moim "nadwornym" producentem jest Poszwixxx z Fabuły, bo z nim nagrywam od początku swojej przygody z rapem i tym razem też dał mi kilka bitów. Pięć produkcji jest autorstwa Świerzba. To młody chłopak, ale jego styl i warsztat mi bardzo pasują. Staram się, żeby każdy mój album miał swój klimat i brzmienie, które nie będzie ani za bardzo oldskulowe, ani ślepo podążające za tym, co obecnie najbardziej popularne. To musi być moje, żeby słuchacz wiedział, że to dopracowany i przemyślany album Bezczela, a nie składanka tego, co robią inni - zaznacza gość "DJ Pasma".

Bezczel od kilku lat boryka się z chorobą narządu słuchu. Raper kilka tygodni temu przebiegł kolejny zabieg. Czy w związku z tym ma on problemy z nagrywaniem muzyki, graniem koncertów? - Wiadomo, że to przeszkadza, nie da się ukryć. Natomiast staram się z tym uporać. Jestem cały czas dobrej myśli i nie wmawiam sobie złych scenariuszy. Jest jak jest, robię swoje i idę do przodu - kończy optymistycznie muzyk.

(ac/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop rap wywiad

Czytaj także

Sarius - debiutant kochający stary rap

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 11:45
Kilka dni temu do sklepów trafił debiutancki album Sariusa "Blisko leży obraz końca". Raper związany jest z oficyną Asfalt Records, a jego płytę wyprodukowali m.in. DJ Eprom i Emade.
rozwiń zwiń

Czytaj także

White House Records wciąż bez rzemieślnictwa

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 12:33
White House Records (Magiera i L.A.) to najważniejsza ekipa producencka na polskiej scenie hip-hopowej. Artyści przygotowali już piątą płytę z serii "Kodex", na której usłyszymy całą plejadę interesujących raperów z każdego zakątka Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bosski Roman zrywa klapki z oczu słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 08:00
Do sklepów trafił właśnie trzeci solowy album Bosskiego Romana - rapera znanego wcześniej z działalności w grupie Firma. - Ta płyta to moja wizytówka i w pewnym stopniu podsumowanie wszystkiego, co dotąd robiłem. Na pewno powód do dumy - mówi artysta w Czwórce.
rozwiń zwiń