Sarius - debiutant kochający stary rap

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 11:45
Kilka dni temu do sklepów trafił debiutancki album Sariusa "Blisko leży obraz końca". Raper związany jest z oficyną Asfalt Records, a jego płytę wyprodukowali m.in. DJ Eprom i Emade.
Audio
  • Jednym z gości DJ Pasma był raper z Częstochowy - Sarius (Czwórka/DJ Pasmo)
Wydanie albumu Sariusa
Wydanie albumu SariusaFoto: mat. prom./ Asfalt Records

Raper pochodzi z Częstochowy, która coraz mocniej zaznacza swoje miejsce na hiphopowej mapie Polski. To pomogło i jemu zaistnieć na scenie. Opowiedział o tym w "DJ Paśmie" u Numera.

- Nagrałem demo, z którym później u Tytusa pomógł mi Żyto, mający z nim kontakt - wspomina swoje początki przygody z Asfalt Records artysta. - To nie jest tak, że urwałem się znikąd i nagle zaistniałem, po prostu wcześniej nie wychylałem się dalej, nie działałem specjalnie w internecie, tylko dojrzewałem do poważniejszych ruchów.


Płyta "Blisko leży obraz końca" utrzymana jest w klimacie rapu lat 90. Jest to odrobinę zaskakujące biorąc pod uwagę, że Sarius ma 21 lat.

- Pomysł na taki materiał powstał w Asfalcie, kiedy poznałem się z Epromem - ujawnia kulisy pracy nad płytą raper. - Dogadaliśmy się po prostu, żeby zrobić coś takiego, ale ja swoją drogą też jaram się właśnie takim rapem i uważam, że jakiś tam poziom prawdziwości, tam zostaje zachowany w najlepszy sposób, jest najbardziej autentyczny.

(ac)

Czytaj także

Waglewski Fisz Emade: na nowej płycie spotykamy się z ciszą

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 09:40
- Z ojcem często wymieniamy się płytami i mamy też wspólnych idoli. Bob Dylan, Johnny Cash - to nasza płaszczyzna porozumienia - mówi Bartek Fisz Waglewski, współautor płyty "Matka, Syn, Bóg".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skorup: "Piękna pogoda" opiera się na nowoczesnych bitach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 12:56
Jeśli spróbować przewidzieć jaką muzykę w przyszłości będzie tworzyć człowiek od dzieciństwa zasłuchany w Lady Pank, można by postawić na gitarowe granie albo brzmienie zespołu Bracia. Tymczasem Skorup robi hip-hop, nagrywa dla MaxFloRec i właśnie promuje swój najnowszy krążek "Piękna pogoda".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rasmentalism wypływa na szerokie wody

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2013 13:45
Po wielu latach działalności w hiphopowym podziemiu, duet Rasmentalism debiutuje na oficjalnej scenie. 10 grudnia do sklepów trafi długo wyczekiwany longplay "Za młodzi na Heroda".
rozwiń zwiń