Eldo: działamy w drugim obiegu [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 15:25
Pod koniec maja 2014 roku Eldo, jeden z najbardziej cenionych i lubianych polskich raperów, wydał szósty solowy album "Chi". Fani czekali na płytę aż cztery lata. - To była moja najdłuższa przerwa w karierze, ale w pełni zaplanowana i świadoma - powiedział w Czwórce artysta.
Audio
  • "Chi" to siódmy solowy album w dorobku Eldo. Na koncie ma też on płyty w ramach zespołów Grammatik i Parias (Czwórka/DJ Pasmo)
Eldo
EldoFoto: mat. prasowe / My Music

Gość "DJ Pasma" wcześniej regularnie przypominał się słuchaczom. Pomiędzy 2001, a 2010 rokiem wydał sześć płyt autorskich (dwie ostatnie pokryły się złotem), zapisał też na koncie kilka albumów w ramach macierzystej formacji Grammatik. Jak przyznał, w pewnym momencie poczuł się trochę zmęczony i dlatego zwolnił tempo. - Miałem takie dwa lata, gdy praktycznie nic nie napisałem. Chciałem też zwolnić z koncertami, co nie do końca mi się jednak udało, bo grałem ich cały czas naprawdę sporo - wytłumaczył długi czas oczekiwania na nowy materiał artysta.

/

Niedawno Eldo zaprezentował pierwszy teledysk do płyty "Chi", na dobre ruszyła też machina koncertowa. W okresie letnim i jesiennym raper zaprezentuje się na wielu festiwalach i pojedynczych koncertach. Miał również okazję wystąpić w jednym z programów TVP1. - Nie uważam, żeby to był jakikolwiek obciach. Zrobiłem swoje, zagrałem na żywo i wykorzystałem okazję do zaprezentowania się ze swoją twórczością przed dużym audytorium. Dla mnie to świetna sprawa - skwitował. Dodał również, że to tak naprawdę jedna z niewielu szans, żeby zagrać przed trochę inną publicznością, bo większość stacji telewizyjnych i radiowych omija polski hip-hop. - Dla mnie to kompletnie niezrozumiałe, że ignorowany jest najpopularniejszy i najlepiej sprzedający się gatunek w naszym kraju, ale nauczyliśmy się z tym żyć i sobie radzić. Działamy w drugim obiegu i wychodzimy na tym całkiem dobrze - reasumował.

Płytę "Chi" w całości wyprodukował Fawola, z którym Eldo wcześniej nie miał okazji współpracować. To młody twórca, postać na polskiej scenie hip-hopowej raczej anonimowa. - Dostałem mnóstwo dobrych bitów od różnych ludzi, ale w zdecydowanej większości to były idealne produkcje instrumentalne, na których zupełnie nie widziałem siebie rapującego. Fawola z kolei swoim klimatem, wyczuciem, idealnie mi przypasował - wyjaśnił dobór autora muzyki na krążku raper.
Eldo zdradził też, że nie przyjąłby propozycji występu w filmie "Blokersi 2", nad którym podobno rozpoczął prace Sylwester Latkowski. Raper jest zdania, że filmy z udziałem muzyków udają się tylko wtedy, gdy za ich produkcję zajmują się ludzie bezpośrednio z danego środowiska. - W innym przypadku jest to sztuczne, nieautentyczne - stwierdził.
ac/kd

Czytaj także

Ten Typ Mes: zmęczył mnie patos w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 14:00
Przez wielu fanów i dziennikarzy uważany za najlepszego polskiego rapera Ten Typ Mes wydał właśnie czwarty solowy album. Na wydawnictwie "Trzeba było zostać dresiarzem" wziął pod lupę jedną z subkultur, która w latach 90. zalała polskie osiedla i odcisnęła największe piętno na młodzieży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vienio: nie podążam za trendami, robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 18:50
Pod koniec kwietnia do sklepów trafił kolejny solowy album Vienia - rapera i producenta znanego z grupy Molesta. Wydawnictwo "Etos 2" zyskuje dobre recenzje, ale muzyk nie zamierza osiąść na laurach. - Mam w głowie kolejne projekty i idę z prądem pozytywnej energii - mówił w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tede: promuję się muzyką, a nie obrażaniem innych

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 16:00
Tede od lat jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiej sceny rapowej. Głośno jest o nim również przy okazji premiery nowego, dwupłytowego albumu "#kurt_rolson". - Problemu ze mną nie mają fani, tylko inni twórcy - wyznał w "DJ Paśmie" artysta.
rozwiń zwiń