Clock Machine: w muzyce musi być groove

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 12:30
- Ojcowie wychowali nas na klasycznym rocku, to po co mamy uciekać się do indie? - pytają muzycy Clock Machine. - Led Zeppelin, Deep Purple to były początki. Teraz dźwięków szukamy już na własną rękę.
Audio
  • Rozmowa z zespołem Clock Machine (Czwórka/DJ Pasmo)
Clock Machine
Clock MachineFoto: mat. promocyjne/Universal Music

Są młodzi, przystojni i bez skrupułów. Wygrali FAMĘ, Rockautostradę, Rock Open Air oraz zostali finalistami kokursu Make More Music, podczas którego rozkochali w sobie Piotra Roguckiego. Zespół tworzą: Igor Walaszek – wokal, Kuba Tracz – bas, Michał Koncewicz – gitara, Piotr Wykurz – perkusja. Muzycy pochodzą z Krakowa i wiedzą, że nadchodzi ich czas. Czas Clock Machine .
- Jesteśmy samoukami, a pierwsze próby graliśmy w pokoju u naszego byłego prekusisty - wspomina Michał Koncewicz. - Mogliśmy to robić tylko wtedy, kiedy jego rodziców nie było w domu. Później przenieśliśmy się do profesjonalnej sali.

Przełomowym momentem w działalności zespołu był udział w konkursie Make More Music. - To nie był typowy telewizyjny talent show, tylko konkurs zorganizowany przez jeden z salonów wydawniczych. Tam zobaczyli nas ludzie z branży i pojawiły się pierwsze propozycje - opowiadają goście "DJ Pasma". - Ale najważniejszy był telefon od pana Jarka Szlagowskiego. Zadzwonił, kiedy szukaliśmy ciuchów w lumpeksie. Po krótkiej rozmowie zaprosił nas do Warszawy, do siedziby Universalu. Tam też podpisaliśmy kontrakt. 

Okładka
Okładka płyty

W 2011 roku wydali EP-kę "Clock Machine", W kwietniu 2014 roku ukazał się ich długogrający debiut o przewrotnym tytule "Greatest Hits". Na krążku znalazło się 10 rockowych utworów, wyśpiewanych charyzmatycznym wokalem i okraszonych rasowymi gitarami. - Materiał rejestrowaliśmy w Izabelin Studio pod okiem Andrzeja Puczyńskiego, legendarnego producenta i realizatora dżwięku - mówi Igor Walaszek. - Wiele się od niego nauczyliśmy i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Rozmówcy Bartka Koziczyńskiego zdradzili też, że intensywnie pracują nad nowymi utworami. - W sumie mamy już z 8 kompozycji, które powstały na jednym z naszych wyjazdów. Teraz chcemy zrobić z tego demo i jak najszybciej wydać. Co rok - jedna płyta. Taka częstoltliwość byłaby dla nas satysfakcjonująca - podsumowują członkowie Clock Machine.

(kul / ac)

Czytaj także

Fonovel pracuje nad nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 17:56
Debiutancki album łódzkiej grupy niedawno ujrzał światło dzienne, a tymczasem muzycy mają już połowę materiału na kolejny krążek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Yoga Terror debiutuje z Zu na wokalu

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 10:00
- Odejście dwóch członków znacząco wpływa na pracę zespołu, ale nie chcieliśmy rezygnować z tego, co zrobiliśmy do tej pory. Poszukaliśmy godnych zastępców i to z nimi nagraliśmy materiał na nasz debiutancki album - mówią muzycy Yoga Terror. Płyta ukazała się w maju, a współfinansowali ją fani zespołu za pomocą platformy crowdfundingowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Organek: po SOFIE mam potrzebę ascezy

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 12:20
Mówisz Organek, myślisz SOFA. Ale nie tylko. Artysta współpracował m. in. ze Smolikiem, Kayah, Foxem i O.S.T.R. Teraz zdecydował się na pierwszy samodzielny krok i wydał solowy debiut - płytę "Głupi".
rozwiń zwiń