Natural Mystic: muzyka jest dla nas ostatecznym leczeniem

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 20:00
Najnowszy album grupy Natural Mystic, zatytułowany "Medycyna Ostateczna", swoją premierę będzie miał na scenie Przystanku Woodstock. Gośćmi Makena w audycji "DJ Pasmo" byli członkowie grupy - wokalista Kinek i kontrabasista Rafał.
Audio
  • Rozmowa z członkami zespołu Natural Mystic (Czwórka/DJ Pasmo)
Natural Mystic
Natural MysticFoto: materiały promocyjne

Płyta jest zapisem twórczości zespołu z lat 2010-2013. Według muzyków bowiem aż tak długo trwał proces organizacyjny i znalezienie środków na opłacenie studia nagrań. Dążyli do dobrego brzmienia, a to wymaga to dużych nakładów finansowych. W tym czasie także do formacji doszedł Kinek - nowy wokalista, co również spowolniło nagrania.

Jednak, wchodząc do studia, zespół był już w pełni przygotowany i całą płytę nagrał na żywo. - Taki tryb pracy daje nam większy komfort. Mamy więcej energii, bo to nie jest żmudna praca nad szlifowaniem pojedynczych elementów - opowiada Rafał i dodaje, że niedoskonałości brzmieniowe, które słychać na płycie, są jej zaletą. - Dzięki nim muzyka jest  żywa, cały czas coś się w niej dzieje - mówi artysta. 

Na krążku, poza członkami zespołu, usłyszymy wielu gości. Między innymi Roberta Brylewskiego i Kiniora z zespołu Izrael, czy Ewę Wałecką z Kapeli Ze Wsi Warszawa, która zrobiła orkiestry smyczkowe w dwóch numerach. Ponadto zagościli również chłopaki z Dubska, którzy nagrali szalone sekcje dęte do kilku utworów. Piosenki są śpiewane w języku polskim, jak i angielskim. Jednym z powodów była uniwersalność, jednak głównym była łatwość pisania.

- Szczerze mówiąc, prościej jest śpiewać bo angielsku, bo to bardziej śpiewny język - tłumaczy Kinek. - Jednak napisanie dobrego tekstu, jeśli nie jest się native speakerem, jest bardzo trudne, albo wręcz niemożliwe. Nigdy nie przekażę w tekście tego, co naprawdę chcę, gdy nie jest on pisany w moim ojczystym języku.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy w audycji " DJ Pasmo ".

bc/kd

Czytaj także

"Złote przeboje Armii nagrywaliśmy na dworcach kolejowych"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 10:10
Najbardziej znane numery Armii znalazły się na "Podróży na Wschód". To pierwsza w historii zespołu kompilacja, w której wzięli udział zaproszeni goście i muzycy związani z grupą od początku jej istnienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Clintwood: zespół jest po to, żeby grać koncerty

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 08:10
Działają razem niewiele ponad pół roku, ale efekty ich współpracy brzmią bardzo obiecującą. Mówią, że ich twórczość jest "wypadkową czterech nici, które plączą się i wiją by w końcu w sali prób mógł powstać ten pulowerek". Pulowerek na miarę rockowych wymogów, utkany specjalnie przez formację Clintwood.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fonovel: na "Różowym albumie" eksponujemy syntezatory

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 14:00
Śpiewający perkusista i przy okazji frontman zespołu - rzadko się zdarza by jeden muzyk łączył wszystkie te funkcje. W tym gronie znajdują się Phil Collins, Ringo Starr oraz... Radek Bolewski z grupy Fonovel. Pod koniec maja ukazał się najnowszy krążek zespołu.
rozwiń zwiń