Tede: teksty piszę w telefonie specjalnym szyfrem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 14:00
Raper dorósł i nagrał najdojrzalszy jak dotąd album. Nic więc dziwnego, że mówi o nim "to moja pierwsza solowa płyta, wcześniej były demówki".
Audio
  • Tede, Seta i Sir Michu opowiadają o "Elliminati" (DJ Pasmo/Czwórka)
Tede w Czwórce
Tede w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Najnowszy album artysty - "Elliminati" 0 ukazał się w marcu tego roku i uzyskał status "złotej płyty".

- Ten krążek jest wyjątkowo ważny dla mnie, bo kosztował sporo pracy. Ale nie mówię tutaj o hektolitrach potu i siermiężnej walce z muzyczną materią. Po prostu podeszliśmy z Michem do tematu bardzo serio i przynajmniej cztery dni w tygodniu spędzaliśmy w studiu na dopracowywaniu szczegółów - wspomina Tede. - I to na "Eliminati" słychać. W przeciwieństwie do moich innych produkcji - dodaje ze śmiechem.

Posłuchaj: Tede wystąpił w Czwórce

Artysta przyznał też, że nowy krążek spowodował zmianę strategii pracy w studiu: - Przychodzę, piszę tekst, Michu robi beat, nagrywamy kawałek i czekam. Po tygodniu albo dwóch odsłuchuję kawałek i nagrywam go jeszcze raz.

Za brzmienie płyty w całości odpowiedzialny jest Sir Michu. - Z Jackiem spędzamy dużo czasu razem, słuchamy dużo muzyki i wymieniamy się inspiracjami - mówi Michał Kożuchowski. - Przychodząc do studia mamy już w głowie pomysły, szkielety nowych numerów i zabieramy się do roboty.

Gościnnie w nagraniach wzięli udział: Sitek, Abel, Zgrywus, DonGURALesko oraz Seta - pierwsza dama z ekipy "Wielkie Joł": - Tak się złożyło, że na ostatnich płytach Tedego jestem głównym kobiecym wokalem. Ale pracuję też nad solowym materiałem, a próbka moich możliwości to numer "H8 is F8", zmiksowany z resztą przez Micha - opowiada Agata Sieradzka. - Nagrałyśmy też wspólny kawałek z Wdową, więc cały czas coś się dzieje.

21 lipca Seta, Michu oraz zaproszeni przez solenizanta goście wystąpią w Mielnie na imprezie z okazji 37. urodzin Tedego. Na wszystkich, którzy przyjdą do klubu Bajka, czekać będzie płytowa niespodzianka, czyli krążek z premierowymi utworami artysty.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop MUZYKA

Czytaj także

Jak zostać "Dobrym MC"?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 09:20
- Wakacje to dobry czas na rozwijanie swoich pasji więc dla pasjonatów hip-hopu postanowiliśmy zorganizować specjalne warsztaty - tłumaczy Jakuza i opowiada o szczegółach inicjatywy "Dobry MC".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gavlyn: wiara w siebie pozwala mi zdobywać świat

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 14:00
Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych raperek na świecie. 4 lipca zagra swój pierwszy koncert w Polsce, a w Czwórce opowiadała o tym, co ją kręci w muzyce i jak wyglądają jej występy na żywo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Przybysz: nie jestem w stanie nie robić muzyki

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 14:00
Paulina Przybysz co jakiś czas zaskakuje słuchaczy, prezentując różne brzmienia, skrajnie odmienne produkcje muzyczne. Znana jest m.in. z solowych dokonań jako Pinnawela oraz z siostrzanego zespołu Sistars, a jej najnowszym projektem jest Rita Pax.
rozwiń zwiń