Paulina Przybysz: nie jestem w stanie nie robić muzyki

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 14:00
Paulina Przybysz co jakiś czas zaskakuje słuchaczy, prezentując różne brzmienia, skrajnie odmienne produkcje muzyczne. Znana jest m.in. z solowych dokonań jako Pinnawela oraz z siostrzanego zespołu Sistars, a jej najnowszym projektem jest Rita Pax.
Audio
  • Paulina Przybysz m.in. o swoim nowym projekcie muzycznym "Rita Pax" (Konturówka/Czwórka)
Paulina Przybysz podczas koncertu w Czwórce
Paulina Przybysz podczas koncertu w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Zanim powstała Rita Pax, istniały już piosenki, które miały znaleźć się na płycie tej formacji. - Gdy zebrałam już zestaw numerów, pisanych "analogowo", przy pianinie, poczułam, że chcę je zrobić z muzykami innymi niż ci, z którymi pracowałam dotychczas - mówi w Czwórce Paulina Przybysz.

Artystka zaczęła więc szukać chętnych do współpracy i okazało się, że trafiła na znajomych... ze szkoły podstawowej. Tak powstał zespół Rita Pax. - Zarejestrowaliśmy te utwory w sposób zupełnie inny, niż robiłam to dotychczas - wspomina wokalistka. - Wszystko powstawało bardzo naturalnie, bardzo mało było analiz i przemyśleń. Skład osobowy implikował charakter tej płyty.

Czytaj także: Rita Pax ekscytuje Paulinę Przybysz <<<

Ale, jak podkreśla gość "Konturówki", choć to właśnie jego głos usłyszymy w piosenkach, ogólne brzmienie na krążku jest mało "dziewczyńskie". - Skład zespołu był przecież koedukacyjny, dwie kobiety i trzech panów - mówi Przybysz. - Ostatecznie powstała jedna z najmniej romantycznych płyt, jakie wydałam - podkreśla.

Obecnie Przybysz pisze także utwory dla formacji Archeo, czyli składu, który tworzy wraz z siostrą Natalią. - Czasem jednak tworzę piosenki tak po prostu, dla siebie, a dopiero później zastanawiam się, co z nimi zrobić - mówi gość "Konturówki".

(kd)

Czytaj także

Kurczat w "Ministerstwie Dźwięku" - zobacz filmy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 11:00
9 kwietnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy była grupa Kurczat - zobacz filmy z koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Skinny Patrini zagrał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 10:00
W sobotę, 13 sierpnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy w audycji "Ministerstwo Dźwięku" był duet "Skinny Patrini". Posłuchaj i obejrzyj koncert!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojtek Mazolewski: dźwiękowy przekaz Pink Freud trafia do ludzi na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 10:50
W rankingu ubiegłorocznych koncertów na festiwalu Sziget ich występ wyprzedził Snoop Dogga i Korn. Jesienią Pink Freud zagrają m. in. w Japonii, Brazylii i Indiach. A w lipcu odpalą "Godzillę" w Warszawie.
rozwiń zwiń