Muniek i reaktywacja grupy Shamboo

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 15:30
W najbliższym "Rock Bloku", czyli gitarowej odsłonie "DJ Pasma" na antenie Czwórki gościć będą Muniek Staszczyk i Maciek Maślikowski z grupy Shamboo.
Muniek Staszczyk
Muniek Staszczyk Foto: Bartosz Bajerski

Zespół Shamboo powstał w latach 80. w Częstochowie i dziś jest jedną z legend tamtejszej sceny muzycznej. Znany szerokiej publiczności m.in. z formacji T.Love Zygmunt "Muniek" Staszczyk znalazł się wśród muzyków z pierwszego składu tej formacji.

Na początku działalności grupa sięgała po ciężkie, metalowe, punkowe brzmienie gitar. Teraz, po latach, reaktywowany z inicjatywy lidera T.Love zespół "zadebiutował” albumem pod tytułem "Tata".

I choć dzisiejszy skład grupy mocno różni się od tego pierwotnego, możemy być pewni, że rockowej energii im nie zabraknie.

Z muzykami, Muńkiem Staszczykiem oraz Maćkiem Maślikowskim, porozmawiamy między innymi o spełnieniu marzeń dwóch chłopców z częstochowskiego Rakowa.

Na "Rock Blok" w "DJ Paśmie" we wtorek, 17 września, o godzinie 21.00, na zaprasza Bartek Koziczyński.

Zobacz więcej na temat: Czwórka muniek MUZYKA
Czytaj także

"Projekt Warszawiak był żenujący. To miasto Tolka Banana"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 13:35
Lesław i Administratorr połączyli siły ku chwale naszej stolicy. 23 lutego ukaże się płyta"Piosenki o Warszawie", o której w "Stacji Kultura" opowiadali jej autorzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczne marzenia 60-latków w filmie "Kocham Cię jak Irlandię"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 14:14
To muzyczna komedia dokumentalna o dwójce przyjaciół, którzy postanawiają zrobić karierę na rynku muzycznym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

DJ Sin i jego winyle na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2013 14:00
DJ Sin z Poznania zagrał swojego seta w Czwórce z czarnych płyt. - Granie techno to czysta pasja - opowiadał przed występem w audycji "BE 4".
rozwiń zwiń