Regałowisko w Bielawie - poznaj potęgę reggae

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 14:00
Stare, dobre roots oraz czołówka polskiej sceny reggae - tak prezentuje się program tegorocznego Regałowiska w Bielawie. Festiwal rozpocznie się w czwartek, 21 sierpnia.
Audio
  • O szczegółach Regałowiska w Bielawie opowiadają organizatorzy festiwalu (Czwórka/DJ Pasmo)
Zespół Indios Bravos (tutaj na koncercie w MInisterstwie Dźwięku) będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji Regałowiska w Bielawie
Zespół Indios Bravos (tutaj na koncercie w "MInisterstwie Dźwięku") będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji Regałowiska w BielawieFoto: Wojciech Adam Jurzyk

Festiwal w Bielawie jest jedną z najstarszych i co ważniejsze - najbardziej lubianych imprez dla fanów muzyki reggae w Polsce, dla których zawsze był prawdziwym zwieńczeniem lata, kulminacją wrażeń, okazją do spędzenia niezapomnianych chwil we wspaniałej scenerii i przy świetnej muzyce. - W tym roku headlinerem imprezy jest formacja The Gladiators z młodym, ale bardzo charyzmatycznym wokalistą Droop Lion - opowiada dyrektor generalny projektu, Justyna "Zabawka" Konowalska. - Planując skład każdej edycji zależy mi przede wszystkim na tym, żeby w programie było jak najwięcej muzyki reggae. I tak właśnie jest w tym roku. Mamy mało dancehallu, dużo roots. Chcemy pokazać młodym ludziom jak wygląda klasyka reggae.

Czytaj także: Festiwal w Ostródzie, czyli rasta wrasta w klimat miasta >>>

Plakat
Plakat festiwalu

Na scenie w Bielawie pojawią się także Anthony B, John Holt, Chronixx, Daab, Indios Bravos, Ras Luta i Jamal.
Organizatorzy Regałowiska zapewaniają, że zadbali nie tylko o line-up, ale także o komfort pobytu uczestników imprezy . - W zależności od potrzeb jesteśmy w stanie otworzyć trzy pola namiotowe, przygotowaliśmy też parkingi i specjalne busy Regałowiska z Wrocławia do Bielawy, w menu będzie dobre jedzenia - mówi kierownik festiwalu Rafał Smoliński. - Napełniliśmy zbiornik koło sceny wodą, mamy strzeżoną plażę, plac zabaw oraz absolutną nowość, czyli siłownię plenerową. Bo w tym roku, oprócz błogiego lenistwa stawiamy też na aktywny wypoczynek.
Regałowisko w Bielawie rozpocznie się 21 i potrwa do 23 sierpnia. Więcej o festiwalu dowiesz się słuchając nagrania z "DJ Pasma".

(kul/pj)

Czytaj także

Kluczbork stolicą reggae

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 13:30
Tutaj narodziła się legenda polskiego reggae, grupa Bakshish. Tutaj pojawiało się najwięcej jamajskich nowości, które potem rozchodziły się w Polskę. Od 6 lat Kluczbork ma jeszcze jeden powód do dumy. To Stolica Reggae Festiwal, na którym w tym roku zagrają m.in. Marika i Dub Pistols.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bob Marley - ostatni rewolucjonista w służbie wolnej miłości

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 13:20
Wielki miłośnik marihuany, zwolennik wolnej miłości, ikona Jamajki i niekoronowany król muzyki reggae. Bob Marley do dziś stanowi inspirację dla milionów młodych ludzi z całego świata. - To jeden z ostatnich rewolucjonistów w muzyce popularnej - stwierdził Maken.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dubioza Kolektiv - koncert bośniackiej legendy

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 19:00
Dubioza Kolektiv, grupa, której międzynarodową sławę przyniosły m.in. wspólne nagrania z Fun-Da-Mental, wystąpiła w "Ministerstwie dźwięku". Zapraszamy do obejrzenia koncertu i galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.
rozwiń zwiń